Śmiertelny wypadek na pasach w Zawierciu

Śmiertelny wypadek na pasach w Zawierciu – kobieta zginęła na miejscu

Śmiertelny wypadek na pasach w Zawierciu na ulicy Paderewskiego miał miejsce w minioną sobotę, 11 maja. 52-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu.

 

Śmiertelny wypadek na pasach w Zawierciu na ulicy Paderewskiego. Do zdarzenia doszło w godzinach dopołudniowych w sobotę, 11 maja na przejściu dla pieszych przy sklepie Społem Nasz Dom. 52-letnia kobieta przechodząc przez pasy, została potrącona przez samochód ciężarowy. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń, kobieta poniosła śmierć na miejscu. Droga krajowa nr 78 była całkowicie zablokowana przez kilka godzin, gdyż na miejscy pracowali technicy policyjni wraz z prokuratorem. Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy. Przyczyny zdarzenia nie są na daną chwilę znane – śledczy badają tą sprawę, aby ustalić przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 
Policja apeluje o rozwagę na drodze – nie tylko kierowców, ale również pieszych, szczególnie właśnie w okolicach przejść dla pieszych.

Kierowco!

  • Pamiętaj o obowiązku udzielenia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych, a także pieszemu wchodzącemu na to przejście.
  • Dojeżdżając do przejścia dla pieszych, zachowaj szczególną ostrożność i zdejmij nogę z gazu, tak abyś mógł zatrzymać pojazd, nie narażając pieszego na niebezpieczeństwo.
  • Obserwuj nie tylko samo przejście dla pieszych, ale także jego okolicę, aby umożliwić bezpieczne skorzystanie z przejścia tym, którzy właśnie na nie wchodzą.
  • Miej ograniczone zaufanie wobec innych uczestników ruchu, zwłaszcza widząc dziwne zachowanie pieszego czy innych kierujących w okolicach przejścia.

Pieszy!

  • Przed przejściem upewnij się, że bezpiecznie możesz pokonać drogę.
  • Miej ograniczone zaufanie do kierujących.
  • Podczas przechodzenia przez jezdnię, obserwuj co dzieje się dookoła ciebie.
  • Odłóż telefon i wyciągnij słuchawki z uszu!
  • Pamiętaj, że pojazd nie zatrzyma się w miejscu, a jego droga hamowania jest zależna między innymi od panujących warunków atmosferycznych.
  • Pamiętaj, że prawo pierwszeństwa na przejściach dla pieszych, nie zwalnia cię z odpowiedzialności i zdrowego rozsądku.

 

Źródło i foto: KPP Zawiercie

 

Zobacz Także:

Tak dawniej wyglądało Zawiercie

Bogdan Janikowski Wiceprezydentem Zawiercia

W Zawierciu powstała nowa sala zabaw dla dzieci! Odwiedź PUER Centrum Psot!

Wiceminister rozwoju i technologii Jacek Tomczak z wizytą w Elemental w Zawierciu

Galeria handlowa w Zawierciu – ruszyła budowa galerii Brama Jury

Anna Nemś przegrała sprawę w sądzie z Urzędem Miasta – żądała 170 tys.zł. odszkodowania

„Policjant, który mi pomógł” – konkurs ogólnopolski Komendy Głównej Policji

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *