Wiceprezydentem Zawiercia

Bogdan Janikowski Wiceprezydentem Zawiercia

Bogdan Janikowski Wiceprezydentem Zawiercia ds. gospodarczych. Prezydent Miasta Anna Nemś, przedstawiła dziś (10 maja) swojego pierwszego wiceprezydenta.

Bogdan Janikowski, radny Koalicji Obywatelskiej, od dziś 10 maja będzie pełnił funkcję wiceprezydenta Zawiercia ds. gospodarczych. Bogdan Janikowski urodził się 27 lipca 1961 roku w Zawierciu. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w Fabryce Urządzeń Mechanicznych w Porębie. W latach 1987 – 1998 pracował w Hucie Zawiercie, gdzie przeszedł przez kolejne szczeble kariery zawodowej od ślusarza, mistrza, kierownika oddziału, po zastępcę Dyrektora Walcowni. Od stycznia 1999 r. do maja 2001 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu P.U.H. „Hutsprzęt” Sp. z o.o. w Zawierciu. Od czerwca 2001 r. do chwili obecnej pracuje na stanowisku Dyrektora Walcowni CMC Zawiercie S.A, dawnej Huty „Zawiercie” S.A.

 

Ukończył m.in. studia podyplomowe na AGH Kraków w zakresie walcownictwa oraz nowoczesnych metod zarządzania w hutnictwie, a także polsko – amerykańskie studia podyplomowe w zakresie restrukturyzacji przemysłu stalowego. Posiada również uprawnienia dla Członków Rad Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa, jak również uprawnienia syndyka upadłości.

 

Od maja 2014 r. do grudnia 2019 r. był Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym spółki Montomet Service Sp. z o.o., a od stycznia 2020 r. był Prezesem Zarządu firmy PK Invest Solutions Sp. z o.o.

 

Zobacz Także:

Wiceminister rozwoju i technologii Jacek Tomczak z wizytą w Elemental w Zawierciu

Ślubowanie nowego Burmistrza i Radnych we Włodowicach

HAU – HAU SHOW w Zawierciu – ZMIANA TERMINU !

Galeria handlowa w Zawierciu – ruszyła budowa galerii Brama Jury

Anna Nemś przegrała sprawę w sądzie z Urzędem Miasta – żądała 170 tys.zł. odszkodowania

„Policjant, który mi pomógł” – konkurs ogólnopolski Komendy Głównej Policji

foto: Urząd Miasta Zawiercie

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *