zmiany w Śląskiej Policji

Wielkie zmiany w Śląskiej Policji. Czy w Zawierciu również czekają nas zmiany?

Wielkie zmiany w Śląskiej Policji. Szef śląskiej policji odchodzi ze stanowiska i przenosi się do Warszawy.

 

Wielkie zmiany w Śląskiej Policji. Według ustaleń katowickiej “Gazety Wyborczej” w najbliższy czwartek inspektor Tomasz Michułka pożegna się z Katowicami. RMF podało, że ma być teraz pierwszym zastępcą Marka Boronia, komendanta głównego policji. Jego decyzja oznacza znaczące zmiany w strukturach policyjnych zarówno na Śląsku, jak i w stolicy.

Nowym szefem śląskiej policji prawdopodobnie zostanie Mariusz Krzystyniak – od lutego Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi.

 

Inspektor Tomasz Michułka komendantem wojewódzkim jest zaledwie od czterech miesięcy. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Romana Rabsztyna. Komendant obejmując garnizon zapowiadał ewolucje, ale nie rewolucje.

Powierzył obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie insp. Marcinowi Lemańskiemu, który dotychczas był Komendantem Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.

Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie insp. Rafałowi Głuchowi, dotychczasowemu Komendantowi Miejskiemu Policji w Rybniku.

Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku insp. Arkadiuszowi Więckowi, który dotychczas był Komendantem Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego w Cieszynie mł. insp. Arkadiusza Blocha, który dotychczas pełnił obowiązki na tym stanowisku.

 

Tomasz Michułka ma 53 lata i jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W policji służy od 1995 roku, pełniąc różne funkcje w pionie kryminalnym garnizonu łódzkiego. Przed powrotem do służby pracował w obszarze zarządzania kryzysowego i jako wykładowca na kilku uczelniach. Jego powrót do policji był możliwy dzięki uchyleniu rozkazu o zwolnieniu ze służby przez pełniącego obowiązki komendanta głównego policji, inspektora Marka Boronia.

 

Czy w Zawierciu również czekają nas jakieś zmiany w Komendzie Powiatowej Policji? O ewentualnych zmianach będziemy Was informować na bieżąco.

 

foto: KPP w Zawierciu

Zobacz Także:

Sklep ALDI w Zawierciu – pierwsze zakupy zrobimy jeszcze w tym roku

Nowa linia w ZKM Zawiercie. Zmiany również w obsłudze gminy Ogrodzieniec

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *