Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Chciał przekupić mundurowych.

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę w Zawierciu. Mężczyzna usiłował przekupić policjantów. Teraz grozi mu więzienie.

 

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę w Zawierciu. Do zdarzenia doszło na ulicy Oświatowej w miniony piątek, 19 kwietnia około godziny 4:00. Policjanci zauważyli dziwnie zachowujący się pojazd na drodze – samochód jechał całą szerokością jezdni. Natychmiast zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że za kierownicą siedział pijany 59-latek. Mieszkaniec Zawiercia miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Jednak to nie wszystkie jego “grzeszki”. Po zatrzymaniu, kiedy to policjanci dopełniali niezbędnych formalności z tym związanych, mężczyzna próbował wręczyć im znaczną sumę pieniędzy w zamian za “przymknięcie oka”, twierdząc, że się z pewnością dogadają.

Niestety, jego plan się nie powiódł. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał – postawiono mu zarzuty, za które może trafić nawet na kilka lat do więzienia.

  • Jeśli sprawca obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną, aby skłonić ją do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  • Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje natomiast karę do 3 lat więzienia.

 

 

Źródło i foto: KPP Zawiercie

 

Zobacz Także:

Anna Nemś przegrała sprawę w sądzie z Urzędem Miasta – żądała 170 tys.zł. odszkodowania

„Policjant, który mi pomógł” – konkurs ogólnopolski Komendy Głównej Policji

Drugi odcinek Obwodnicy Zawiercia – niebawem ruszy budowa

Koniec nocnych dyżurów aptek – Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany

Urodziny Zawiercia 2024. Wiemy kto wystąpi na scenie

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *