Urodziny Zawiercia 2024

Urodziny Zawiercia 2024. Wiemy kto wystąpi na scenie

Dni Zawiercia 2024 zaplanowano na 5-6 lipca. W tym roku zaplanowano koncerty aż czterech gwiazd. Każdy z mieszkańców znajdzie coś dla siebie. Sprawdźcie szczegóły.

 

Urodziny Zawiercia 2024 odbędą się 5-6 lipca na stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego w Zawierciu. Na scenie zaprezentują się:

 

Brathanki

Brathanki to polski zespół, który gra mieszankę folku, popu i rocka. Długoletnią wokalistką zespołu Brathanki była Halinka Młynkova.

Zespół Brathanki powstał w 1998 roku z inicjatywy Janusza Musa. Pierwszą wokalistką była Hania Chowaniec, która niebawem została zastąpiona przez Halinę Młynkovą. To z nią zespół odnosił największe sukcesy. Już pierwsza płyta “Ano” z 2000 roku zdobyła wielką popularność i pokryła czterokrotną platyną. Znalazły się na niej przeboje “Czerwone korale” czy “Gdzie ten który powie mi”.

W 2003 zespół Brathanki opuściła Młynkova. Wokalistkami zostały Anna Mikość i Magdalena Rzemek. Kolejna płyta “Galoop” przeszła jednak bez echa. W 2009 na stanowisku wokalistki została zatrudniona Agnieszka Dyk. W tym składzie zespół wydał płytę “Brathanki grają Skaldów”.

 

MYSLOVITZ

Myslovitz to jeden z najważniejszych zespołów ostatnich 30 lat na polskiej scenie muzycznej. Grupa powstała w 1992 roku w Mysłowicach. Zespół ma w swoim dorobku 10 płyt, które sprzedały się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Przeboje, takie jak „DŁUGOŚĆ DŹWIĘKU SAMOTNOŚCI“, „DLA CIEBIE“,„MY“,   „CHŁOPCY“,   „SCENARIUSZ   DLA   MOICH   SĄSIADÓW“,   „PEGGY   BROWN“,„Z TWARZĄ MARILYN MONROE“ I wiele innych na stałe zagościły we wszystkich polskich stacjach radiowych.

 

 

Tymek

Jego płyty oraz utwory wielokrotnie osiągały status Platynowych i Diamentowych płyt. Mając 5 lat wyjechał wraz z matką do Włoch, po 10 latach wrócił do ojczystego kraju. Wystąpił w 6 edycji Młodych Wilków w 2018. W tym samym roku nagra i wydał singiel “Język ciała”,

W 2019 roku osiągnął ponad 1 000 000 słuchaczy w serwisie Spotify, wyprzedzając Taco Hemingwaya. W 2020 wziął udział w charytatywnej akcji rapera Solara pt. #Hot16challenge2. Wydał 2 albumy studyjne: Fit i Piacevole, oraz charytatywny mini album Vestige. W 2021 roku jako pierwszy artysta wywodzący się z kultury hip-hopowej w Polsce otrzymał podwójny diament za singiel “Język ciała”. Raper sprzedał w Polsce ponad 60 tys. płyt.

 

Papa D (wcześniej Papa Dance) to polska grupa popowa, która powstała w 1984 r. z inicjatywy producentów muzycznych – Sławomira Wesołowskiego oraz Mariusza Zabrodzkiego. Tworzą ją: Paweł Stasiak – wokal, Jacek Szewczyk – gitara solowa, Waldemar Kuleczka – gitara basowa, wokal wspierający, Marcin Tywoniuk – instrumenty klawiszowe i Dariusz Piskorz – perkusja. Zespół po powrocie na scenę w 2001 r. spotkał się ponownie z wielką sympatią publiczności, która nie zapomniała wielkich przebojów i wspaniałej twórczości doskonałych artystów. Formacja ma na koncie 7 albumów wydanych pod starym szyldem, a także 3 płyty już z nową nazwą składu. Wokalista – Paweł Stasiak – dotarł do finału krajowych eliminacji 63. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Więcej informacji  na temat tegorocznych Urodzin Zawiercia już niebawem na łamach naszego portalu.

 

Zobacz Także:

Policjanci z Zawiercie eskortowali rodzącą kobietę do szpitala

Anna Nemś przegrała sprawę w sądzie z Urzędem Miasta – żądała 170 tys.zł. odszkodowania

Oddział Neurologiczny w Zawierciu z Pododdziałem Udarowym zmodernizowany

Mundurowi pilotowali matkę z dzieckiem do lekarza

Policja zatrzymała złodzieja recydywistę – grozi mu do 10 lat więzienia

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *