Galeria handlowa w Zawierciu

Galeria handlowa w Zawierciu – ruszyła budowa galerii Brama Jury

Galeria handlowa w Zawierciu staje się faktem. Ruszyła budowa galerii Brama Jury. 

 

Galeria handlowa w Zawierciu Brama Jury już w przyszłym roku powita pierwszych klientów. Długo wyczekiwana galeria powstaje na wprost Mc Donalda – przy drodze krajowej nr 78.

Inwestorem jest firma Master Management Group, z kolei wykonawcą inwestycji – SPEC BAU Polska. W pierwszej połowie kwietnia ruszyły prace budowlane. Zakończenie prac i otwarcie galerii zaplanowano na przyszły rok (prawdopodobnie 2-3 kwartał). 

Galeria będzie budynkiem jednopoziomowym, znajdować się będzie w niej 40 sklepów (odzieżowych, sportowych, obuwniczych, AGD RTV, artykuły dla dzieci, market spożywczy). W galerii o powierzchni 14 500 mkw. pojawi się również część gastronomiczna oraz duże kino sieci Planet Cinema z 4 salami kinowymi. Przed budynkiem z kolei powstanie ogromny parking na około 550 samochodów. 

Galeria ta będzie połączeniem klasycznej galerii z retail parkiem. Będzie to bowiem jednopoziomowy budynek, z wejściem prosto z parkingu.  

Galeria ta to od dawna wyczekiwana inwestycja w Zawierciu. Pierwsze prace miały rozpocząć się już w roku 2018. Jednak wówczas nie udawało się rozpocząć prac, mimo iż  na terenie momentami pojawiały się koparki. Dopiero teraz, w pierwszej połowie kwietnia udało się rozpocząć prace, które trwają obecnie pełną parą. Zgodnie z przewidywaniami – dostępem do nowoczesnej galerii – powinniśmy się móc cieszyć już w przyszłym roku. 

 

Zobacz Także:

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Chciał przekupić mundurowych.

Anna Nemś przegrała sprawę w sądzie z Urzędem Miasta – żądała 170 tys.zł. odszkodowania

„Policjant, który mi pomógł” – konkurs ogólnopolski Komendy Głównej Policji

Drugi odcinek Obwodnicy Zawiercia – niebawem ruszy budowa

Koniec nocnych dyżurów aptek – Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany

Urodziny Zawiercia 2024. Wiemy kto wystąpi na scenie

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *