Druga część obwodnicy Zawiercia

Druga część obwodnicy Zawiercia – wyłoniono wykonawcę budowy

Druga część obwodnicy Zawiercia – znany jest wykonawca budowy ego odcinka drogi. Jest to firma z Piaseczna – Polaqua.

 

Druga część obwodnicy Zawiercia – jeśli wszystko dobrze pójdzie niebawem ruszy jej budowa. Wyłoniono bowiem wykonawcę inwestycji. Najlepszą ofertę złożyła firma Polaqua z Piaseczna. Firma ta złożyła najlepsza ofertę – 234 mln złotych za realizację odcinka drogi o długości 7,5 km. 

Czas na złożenie ewentualnego odwołania pozostałe firmy biorące udział w przetargu mija 20 maja br. Jeśli nie wpłyną żadne, a Prezes Urzędu Zamówień Publicznych wyda pozytywną opinię – umowa z wykonawcą może zostać podpisana na przełomie II i III kwartału br. 

Odcinek ten rozpocznie się na rondzie w Kromołowie, a zakończy rondem w Żerkowicach. Rondo to z kolei powstanie w ramach budowy obwodnicy Kroczyc.

Drugi odcinek obwodnicy Zawiercia będzie kontynuacją pierwszego odcinka budowanej już obwodnicy Zawiercia i Poręby. Pierwszy odcinek to 17 km droga dwupasmowa, która połączy się bezpośrednio z obwodnicą Siewierza. Będzie do wysokiej klasy droga dwupasowa, dostosowana do przenoszenia obciążenia do 11,5 ton na oś. W ramach inwestycji powstanie również infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. 

Przewidywany termin zakończenia prac przypada na połowę 2027 roku – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Wykonawca ma bowiem 28 miesięcy na wykonanie budowy od momentu podpisania umowy. 

 

Źródło i foto: GDDKiA / gov.pl

 

Zobacz Także:

Wiceminister rozwoju i technologii Jacek Tomczak z wizytą w Elemental w Zawierciu

Ślubowanie nowego Burmistrza i Radnych we Włodowicach

HAU – HAU SHOW w Zawierciu – ZMIANA TERMINU !

Galeria handlowa w Zawierciu – ruszyła budowa galerii Brama Jury

Anna Nemś przegrała sprawę w sądzie z Urzędem Miasta – żądała 170 tys.zł. odszkodowania

„Policjant, który mi pomógł” – konkurs ogólnopolski Komendy Głównej Policji

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *