Kolejny park handlowy w Zawierciu

Kolejny park handlowy w Zawierciu – głównym najemcą będzie Castorama

Kolejny park handlowy w Zawierciu – i kolejne sklepy. Największym z nich będzie Castorama. Budowa rusza jeszcze w tym roku.

 

Kolejny park handlowy w Zawierciu – niebawem rusza budowa. Wśród sklepów jednym z największych będzie market budowlany sieci Castorama. Sklep powstanie przy skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ul. Inwestycyjnej ( tereny SAG) – na wprost powstającej już galerii Brama Jury. Sama Castorama zajmie powierzchnię około 8 tysięcy metrów kwadratowych. Z kolei park handlowy będzie kompleksem zajmującym łączną powierzchnię ponad kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych. Do tej pory nie są znani pozostali inwestorzy. Będziemy informować na bieżąco o postępach tejże inwestycji.

Castorama to sieć marketów z materiałami budowlanymi. Oferuje artykuły z kategorii: ogród, wystrój wnętrz, aranżacja, dekoracja, majsterkowanie, budowa, technika.

Inwestorem jest firma PKB Inwest Budowa z Ząbek przy współpracy ze spółką Black Oak Real Estate z Warszawy. Wykonawca otrzymał już pozwolenie na budowę i przewiduję jej rozpoczęcie w IV kwartale tego roku. Firma PKB Inwest Budowa to deweloper z ogromnym doświadczeniem. Zajmują się kompleksowo całym procesem inwestycyjnym – zarówno własnym, jak i dla zewnętrznych partnerów biznesowych.

Powierzchnia najmu sklepu Castorama wyniesie 8250 mkw. Otrzymaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę obiektu dedykowanego dla sieci Castorama. Castorama jest najemcą obiektu w ramach parku handlowego z blisko 440 miejscami parkingowymi – przekazał Jacek Ostwald, komplementariusz PKB Inwest Budowa.

A dlaczego akurat Zawiercie? Co zadecydowało o wyborze tej lokalizacji na Castoramę ? Jak przekazał Jacek Ostwald:

 – Miasto posiada Strefę Aktywności Gospodarczej, stale rozwijającą się infrastrukturę drogową i jest bardzo dobrze zarządzane. Jestem przekonany, że regionalny park handlowy będzie atrakcyjnym miejscem zakupów dla ponad 250 tys. osób.

 

Zobacz Także:

Zawiercie miastem Biedronek. Kolejne dwa sklepy tej sieci już się budują

Wielkie zmiany w Śląskiej Policji. Czy w Zawierciu również czekają nas zmiany?

Sklep ALDI w Zawierciu – pierwsze zakupy zrobimy jeszcze w tym roku

Nowa linia w ZKM Zawiercie. Zmiany również w obsłudze gminy Ogrodzieniec

 

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *