Policja zatrzymała złodzieja

Policja zatrzymała złodzieja samochodów – mężczyzna trafił za kraty

Policja zatrzymała złodzieja samochodu, który kilka dni temu został skradziony z gminy Żarnowiec. W sprawę zamieszanych było dwóch mężczyzn – jeden działał w recydywie.

 

Policja zatrzymała złodzieja samochodu marki Opel, którego kradzież zgłosił właściciel 12 lutego. Oprócz samochodu, mieszkaniec gminy Żarnowiec zgłosił również włamania do pomieszczenia gospodarczego, z którego skradziono elektronarzędzia, kanistry i akumulatory. Policjanci z Ogrodzieńca natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży.

Po 4 dniach trafili na złodzieja – to mieszkaniec powiatu olkuskiego. Natychmiast przeszukano jego pomieszczenia gospodarcze i dom – znaleziono tam częściowo już rozebranego opla oraz pozostałe skradzione przedmioty. Ponadto, zabezpieczono również łupy z kradzieży, jakiej dokonano na terenie Wolbromia. W związku z tym 38-latek został zatrzymany przez policję.

Kolejnego dnia zatrzymano również spokrewnionego z nim 25-latka, który jak się okazało – dokonywał w/w kradzieży. Dopuścił się tego jednak w warunkach recydywy, co znacznie pogarsza jego sytuację. W związku z tym, trafił do aresztu – gdzie spędzi najbliższe 2 miesiące. Mężczyzna odpowie za kradzież i kradzież z włamaniem. 38-latek zaś również usłyszał zarzut – tzw.paserki, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

  • Zgodnie z artykułem 278 kodeksu karnego za kradzież grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
  • Sprawca kradzieży z włamaniem musi się liczyć z karą nawet do 10 lat izolacji.
  • Jeżeli sprawca działa w warunkach tzw. recydywy, sąd wymierza karę przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia, a może ją wymierzyć w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Źródło i foto: KPP Zawiercie

Zobacz Także:

Policja w Zawierciu podsumowała swoją pracę w roku 2023

Prelekcje policji w zawierciańskich szkołach – omawiali kwestie bezpieczeństwa

Jurajscy Rycerze w nowym składzie zagrali mecz z Enea Czarni Radom

Zawiercie – dyżury aptek w Lutym 2024

Za usiłowanie zabójstwa trafił do aresztu – grozi mu wieloletnie więzienie

Wystawa chochołów w Galerii Stara Łaźnia w Zawierciu już dostępna dla zwiedzających

Podpalił radiowóz policyjny – policjanci z Zawiercia zatrzymali sprawcę

1,5% podatku dla potrzebujących z Zawiercia – sprawdź komu możesz pomóc

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *