Za usiłowanie zabójstwa trafił do aresztu

Za usiłowanie zabójstwa trafił do aresztu – grozi mu wieloletnie więzienie

Za usiłowanie zabójstwa trafił do aresztu 46-letni mieszkaniec Zawiercia. Mężczyzna oprócz tego, od lat znęcał się nad swoją partnerką.

 

Za usiłowanie zabójstwa trafił do aresztu. Mowa tutaj o 46-letnim mieszkańcu Zawiercia, który w poniedziałek, 29 stycznia ugodził nożem swoją 44-letnią partnerkę. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ul. Okólnej. Mężczyzna po tym jak zaatakował kobietę nożem, uciekł z mieszkania. Na miejsce wezwano policję i pogotowie. Kobiecie pomógł przypadkowy świadek zdarzenia. Kobieta została zabrana karetką do szpitala.

Policjanci szybko schwytali sprawcę – mężczyzna uciekał przed mundurowymi między blokami. Po zatrzymaniu okazało się, że miał on ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Okazało się również, że nie było pierwszy taki wybryk mężczyzny. Znęcał się on bowiem nad kobietą od 8 lat – wszczynał awantury, ubliżał jej i groził pozbawieniem życia, szarpał za włosy i bił. Materiał dowodowy, jaki udało się w tej sprawie zgromadzić mocno obciąża mężczyznę. Postawiono mu już zarzut znęcania się nad kobietą,a także usiłowania zabójstwa. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu – zatem najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. Grozi mu za to surowa kara.

Zgodnie z art.207 Kodeksu karnego, za znęcanie przewidziana jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zabójstwo, określone w art. 148 Kodeksu karnego, jest zbrodnią, za którą sprawca podlega karze nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

Zgodnie z art. 14 Kodeksu karnego “Sąd wymierza karę za usiłowanie w granicach zagrożenia przewidzianego dla danego przestępstwa” 

Źródło i foto: KPP Zawiercie

Zobacz Także:

Wystawa chochołów w Galerii Stara Łaźnia w Zawierciu już dostępna dla zwiedzających

Podpalił radiowóz policyjny – policjanci z Zawiercia zatrzymali sprawcę

1,5% podatku dla potrzebujących z Zawiercia – sprawdź komu możesz pomóc

Pociągiem za złotówkę w ferie- Koleje Śląskie przygotowały specjalną promocję

Elemental Holding SA i Mitsubishi Corporation podjęły współpracę

Nowy zakład w zawierciańskiej SAG niebawem rusza z produkcją

Straciła mieszkanie w pożarze – Pani Dorota z Łaz potrzebuje pomocy

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *