Podpalił radiowóz policyjny

Podpalił radiowóz policyjny – policjanci z Zawiercia zatrzymali sprawcę

Podpalił radiowóz policyjny na osiedlu przy ul.Porębskiej. Oprócz tego, zapalił również dwa kosze na śmieci przy ul.Stary Rynek.

 

Podpalił radiowóz policyjny, gdy policjanci prowadzili interwencję w jednym z mieszkań przy ul.Porębskiej. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 28 stycznia koło godziny 20:00. Policjanci z zawierciańskiej komendy dostali wezwanie na interwencję do jednego z mieszkań przy ulicy Porębskiej. Podczas interwencji, pod zaparkowanym pod budynkiem samochodem, ktoś wzniecił ogień. Na szczęście mundurowym udało się ugasić w porę pożar. Okazało się, że sprawca umieścił pod nim kartony i kawałki płyty pilśniowej. Dzięki szybkiej reakcji policjantów – udało się zatrzymać sprawcę. W rejonie ulicy Stary Rynek policjanci zauważyli mężczyznę, który na ich widok  zaczął uciekać. Szybko udało się go zatrzymać. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Zawiercia, który dokonał również podpalenia dwóch pojemników na śmieci w rejonie sklepu przy ul.Stary Rynek.

Podpalenie pojemników spowodowało straty w wysokości około 1.5 tys złotych. Z kolei radiowóz, który mężczyzna usiłował zniszczyć wart był ponad 65 tys. złotych.

Mężczyzna przyznał się do zarzutów jakie usłyszał. Sąd w Zawierciu zadecydował o tymczasowym aresztowaniu. Mężczyzna spędzi zatem najbliższe 3 miesiące za kratami. Okazało się bowiem, że 21-latek jest doskonale znany zawierciańskiej policji – posiadał już bardzo bogatą kartotekę.

Za zniszczone mienie, którego się dopuścił grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Podpalił radiowóz policyjny

 

 

Źródło i foto: KPP Zawiercie

Zobacz Także:

1,5% podatku dla potrzebujących z Zawiercia – sprawdź komu możesz pomóc

Pociągiem za złotówkę w ferie- Koleje Śląskie przygotowały specjalną promocję

Elemental Holding SA i Mitsubishi Corporation podjęły współpracę

Nowy zakład w zawierciańskiej SAG niebawem rusza z produkcją

Straciła mieszkanie w pożarze – Pani Dorota z Łaz potrzebuje pomocy

32.Finał WOŚP w Zawierciu – sprawdź, jakie atrakcje tego dnia przygotowano w mieście

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *