1,5% podatku dla potrzebujących

1,5% podatku dla potrzebujących z Zawiercia – sprawdź komu możesz pomóc

1,5% podatku dla potrzebujących z Zawiercia – sprawdź komu możesz pomóc przekazując swoją część podatku. Nas to nic nie kosztuje, ale dla nich to ogromna pomoc.

 

1,5% podatku dla potrzebujących z Zawiercia można przekazać rozliczając swój coroczny PIT. Zbliża się wielkimi krokami czas rozliczeń rocznych, dlatego też poniżej przedstawiamy dane osób z naszego miasta, które tej pomocy bardzo potrzebują. Dla nich to często szansa na lepsze życie, na leczenie i rehabilitacje, na spełnienie marzeń o normalnym życiu.

1. Gabrysia Szczepara – dziewczynka od urodzenia choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Ma 11 lat. Jest na stałe podłączona do respiratora, nie potrafi samodzielnie siedzieć ani chodzić. Wymaga bardzo kosztownego leczenia i intensywnej rehabilitacji.

KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%” wpisz: 21781 Szczepara Gabriela

 

2. Nina Kudela – 7-letnia mieszkanka Zawiercia urodziła się z rzadkim zespołem wad genetycznych (mutacja w genie INTS1 czyli zespół zaburzeń neurorozwojowych z zaćmą, opóźnieniem wzrastania i dysmorfią twarzy). Nina nie chodzi samodzielnie, ma stwierdzone opóźnienie psychoruchowe, problemy z integracją sensoryczną. Wymaga przede wszystkim stałej i bardzo intensywnej rehabilitacji.

KRS 0000387207

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%” wpisz: 781 Nina Kudela

 

3. Maja Rok – dziewczyna ma wrodzoną cytomegalię, dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę. Nie siedzi i nie chodzi sama. Wymaga stałej rehabilitacji i opieki wielu specjalistów.

KRS 0000186434

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%” wpisz: Maja Rok 292/R

 

4. Oliwier Niepiekło – choruje na zanik mózgu, padaczkę, małogłowie. Nie potrafi mówić, samodzielnie siedzieć, pełzać czy chodzić. Oliwier wymaga systematycznej bardzo kosztownej rehabilitacji, leczenia, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.

KRS: 0000186434
W celu szczegółowym: Na leczenie i rehabilitację Oliwierka Niepiekło symbol 24/n

 

5. Michał Mętlak – choruje na czterokończynowe porażenie spastyczne. W tym roku zbiera na sprzęt rehabilitacyjny,który umożliwi mu samodzielną rehabilitację w domu, bez konieczności wychodzenia z domu. Ten nowoczesny sprzęt bardzo ułatwi mu życie.

KRS 0000186434

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%” wpisz: 702/M Michał Mętlak

 

6. Wiktor Nowak – urodził się z przepukliną oponowo – rdzeniową, przez co nie chodzi samodzielnie – porusza się jedynie na wózku inwalidzkim.

KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%” wpisz: 34574 Nowak Wiktor Zawiercie

 

7. Emilka Krzykawska – dziewczynka urodziła się przepukliną oponowo – rdzeniową. Na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. Mimo to stara się żyć normalnie – na tyle na ile to możliwe.

KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%” wpisz: 11208 Krzykawska Emilia Patrycja

 

8. Tomasz Żórawski – w ubiegłym roku doznał rozległego krwotoku śródmózgowego, w wyniku którego niestety nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie – potrzebuje całodobowej opieki. Wymaga intensywnej rehabilitacji oraz leczenia.

KRS 0000186434

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%” wpisz: Tomasz Żórawski 438/Z

 

Nie bądźmy obojętni na ludzkie cierpienie i na ludzkie potrzeby – dla nas to niewiele, a dla nich nawet złotówka to szansa na lepsze jutro.

Zachęcamy do pomocy.

 

 

Zobacz Także:

Pociągiem za złotówkę w ferie- Koleje Śląskie przygotowały specjalną promocję

Elemental Holding SA i Mitsubishi Corporation podjęły współpracę

Nowy zakład w zawierciańskiej SAG niebawem rusza z produkcją

Straciła mieszkanie w pożarze – Pani Dorota z Łaz potrzebuje pomocy

32.Finał WOŚP w Zawierciu – sprawdź, jakie atrakcje tego dnia przygotowano w mieście

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *