Mieszkaniec Zawiercia wyłudzał

Mieszkaniec Zawiercia wyłudzał dofinansowania na sprzęt cyfrowy

Mieszkaniec Zawiercia wyłudzał dofinansowania na sprzęt cyfrowy. Nie tylko chciał wyłudzić dofinansowanie do odbiorników cyfrowych, ale próbował też nielegalnie pozyskać sprzęt elektroniczny.

 

Mieszkaniec Zawiercia usłyszał 11 zarzutów. Do sądu wpłynął akt oskarżenia. Policjanci z zawierciańskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą prowadzili pod nadzorem prokuratora śledztwo w sprawie oszustw. 41-latek nie tylko chciał wyłudzić dofinansowanie do odbiorników cyfrowych, ale próbował też nielegalnie pozyskać sprzęt elektroniczny.

 

„Zawierciańscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą otrzymali informację o możliwości popełnienia przestępstw związanych z wyłudzeniem dofinansowania zakupu odbiorników cyfrowych. Do oszustw miało dojść w pierwszej połowie 2022 roku. Ustalono, że za sprawą stoi mieszkaniec Zawiercia. Jak się okazało, mężczyzna nie tylko wyłudził pieniądze, ale także próbował nielegalnie pozyskać różnego rodzaju sprzęt elektroniczny „ – informuje mł. asp. Marta Wnuk – oficer prasowy z KPP w Zawierciu.

 

W sprawie prowadzone było prokuratorskie śledztwo. 41-latek usłyszał 11 zarzutów. Mężczyzna przyznał się zarówno do usiłowania wyłudzeń dotacji, jak i do nielegalnego pozyskania funduszy, a także do usiłowania pozyskania w bezprawny sposób sprzętu elektronicznego. Zawiercianin poniesie także konsekwencje za składanie fałszywych oświadczeń. – dodaje oficer prasowy z KPP w Zawierciu.

 

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

 

 

Zobacz także:

Niebezpieczna sytuacja w Mok Zawiercie

Wiktor stracił rodziców -pilnie potrzebna pomoc

Czerwone Gitary zagrają w Zawierciu!

Zawiercie – dyżury aptek w Marcu 2023

Od początku roku zatrzymano ponad 41 pijanych kierowców

Zawierciańska porodówka najlepsza w kraju – Ranking Szpitali „Rodzić po Ludzku”

Pomoc dla trójki rodzeństwa z Łaz – po śmierci mamy zostali sami

Koncert Eleni z okazji 45-lecia zespołu w Zawierciu

MOK w Zawierciu zmienia się nie do poznania. Co nowego powstało?

Nowy wóz strażacki w Zawierciu – średni Renault Midlum

Egzamin na prawo jazdy w Zawierciu – kiedy ruszą zapisy ?

 

 

 

 

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *