Zawierciańska porodówka

Zawierciańska porodówka najlepsza w kraju – Ranking Szpitali „Rodzić po Ludzku”

Zawierciańska porodówka najlepsza w kraju. Znalazła się bowiem w TOP 10 najlepszych oddziałów położniczych w kraju.

 

Zawierciańska porodówka najlepsza w kraju. Jako jedyny oddział położniczy z województwa śląskiego znalazł się ona w TOP 10 rankingu Szpitali gdzie rodzić po ludzku roku 2022. Ranking ten obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w naszym kraju, jednak o jego wynikach decydują same pacjentki. To ich głos jest w tej kwestii najważniejszy. Głos, który mogły oddać w ankiecie „Głos Matek”. W oparciu o ranking powstała strona www.gdzierodzic.info , na której przyszłe mamy mogą wybrać najbardziej odpowiadającą im placówkę. Mowa tutaj oczywiście o kwestii okołoporodowej.

 

Oddział ginekologiczno – położniczy i noworodkowy przeszły w niedawnym czasie gruntowny remont, które znacznie podniósł komfort przebywania tam. Dwie nowoczesne sale porodowe, w tym sala porodów rodzinnych pozwalają pacjentkom na poród w naprawdę bardzo dobrych warunkach. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się również możliwość porodów w wodzie – na co pozwala nowoczesna sama z idealnym sprzętem. Kobiety mogą teraz rodzić w bardzo intymnej i komfortowej atmosferze.

 

Oddział noworodkowy zaś wyposażył się w specjalnie przygotowaną salę laktacyjną, gdzie kobiety mogą bez skrępowania ściągnąć pokarm. Ponadto, do dyspozycji każdej pacjentki jest doradca laktacyjny, który w razie potrzeby służy pomocą. Równie dużą wagę personel przywiązuje do kontaktu „skóra do skóry”. W przypadku porodów poprzez cięcie cesarskie odbywa się to z udziałem tatusiów czy innych osób towarzyszących kobiecie. Następnie rzecz jasna tzw. kangurowaniem zajmuje się już mama- po przewiezieniu na odpowiednia salę poporodową.

 

Na oddziale można również skorzystać z szerokiego wachlarza łagodzenia bólu porodowego- począwszy od znieczulenia zewnątrzoponowego, poprzez aromaterapię, muzykoterapię czy masaże. Na terenie szpitala działa także szkoła rodzenia, która przekazuje wszystkie najważniejsze i niezbędne informacje przyszłym rodzicom. Zajęcia te cieszą się stale ogromnym zainteresowaniem, przyszli rodzice bardzo chętnie korzystają z rad i wskazówek doświadczonego personelu.

Te i wiele innych zadecydowało, że kobiety w zawierciańskiej porodówce czują się komfortowo i bardzo dobrze zaopiekowane. Wyróżnienie w takim rankingu to dla Oddziały położniczego, jak i dla całego Szpitala w Zawierciu ogromna duma.

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *