Pomoc dla trójki rodzeństwa z Łaz

Pomoc dla trójki rodzeństwa z Łaz – po śmierci mamy zostali sami

Pomoc dla trójki rodzeństwa z Łaz – Nikola, Maja i Kuba zostali sami na świecie po śmierci mamy. Potrzebują środków do życia.

Pomoc dla trójki rodzeństwa z Łaz – dzieci zostały same po tym, jak po ciężkiej chorobie zmarła ich mama. Najstarsza z nich – Nikola ma 19 lat. Obecnie dziewczyna stara się zostać opiekunem prawnym dla dwojga swojego rodzeństwa : 8-letniej Mai oraz 15-letniego Kuby.

Dzieci zderzyły się z okrutną rzeczywistością – niespełna miesiąc temu stracili jedyną bliską im osobę – ukochaną mamę. Kobieta od dłuższego czasu walczyła z nowotworem – czerniakiem złośliwym. Niestety, nie było dla niej ratunku.  Z każdym dniem stan kobiety znacznie się pogarszał, wymagała stałej opieki. Całkowicie poświęciła się tej opiece właśnie Nikola. Dlatego też nie mogła zaraz po ukończeniu szkoły pójść do pracy. Obecnie, jedynym źródłem dochodów rodziny są alimenty najstarszej z rodzeństwa ( wypłacane z funduszu alimentacyjnego). Młodsze dzieci mają bowiem zawieszone alimenty, gdyż Nikola dopiero stara się przejąć prawną opiekę nad rodzeństwem. Poza tymi środkami, nie mają nic. Zatem potrzebują tak naprawdę każdej złotówki – na rachunki, na jedzenie, na artykuły szkolne. Tak naprawdę na wszystko.

Dlatego nie można przejść obojętnie wobec tego, co spotkało rodzeństwo. Nie można pozostawić ich samym sobie. Sytuacja, w jakiej się znaleźli jest szalenie trudna – strata kogoś najbliższego to najgorsze co tak naprawdę może spotkać człowieka. Dlatego też należy dołożyć wszelkich starać, aby ulżyć im jak tylko się da – w tej sytuacji wesprzeć chociaż finansowo.

Pieniądze wpłacić można za pośrednictwem w pełni zweryfikowanej zbiórki zlokalizowanej TUTAJ

Liczy się każda złotówka.

 

Źródło i foto : zrzutka.pl

 

Zobacz także:

Smolasty wystąpi w Zawierciu !

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu nr 1 w Zawierciu

Nowoczesna pracownia do nauki języków obcych w SP 9 w Zawierciu

Zniczodzielnia na terenie Cmentarza komunalnego w Blanowicach

Kontrowersyjny duet Cypis & Zbigniew Stonoga wystąpią w Zawierciu

Ruszyła 22. edycja Szlachetnej Paczki. Jak pomóc?

 

Post Author: Agnieszka

1 thought on “Pomoc dla trójki rodzeństwa z Łaz – po śmierci mamy zostali sami

    Ewa

    (25 listopada 2022 - 07:20)

    Wpłacone. Pomagam. Życzę wszystkiego najlepszego dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *