Od  początku roku

Od początku roku zatrzymano ponad 41 pijanych kierowców

Od  początku roku  na drogach powiatu zawierciańskiego Policja zatrzymała 41 kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu. Niestety, nie brakuje również pijanych rowerzystów.

 

Od  początku roku  zatrzymano ponad 41 pijanych kierowców. Jazda pod wpływem alkoholu jest nieodpowiedzialna i surowo karana – to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Mimo to, jak wynika z danych policji, wciąż wielu polskich kierowców siada za kółkiem po wypiciu nisko- lub wysokoprocentowych trunków.

 

„Od początku bieżącego roku do chwili obecnej policjanci na terenie powiatu zawierciańskiego zatrzymali 41 osób, które po wcześniej spożytym alkoholu zdecydowały się wsiąść za kierownicę. Aż 21 z nich kierowało pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, natomiast 5 kierowców było po spożyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali też 13 pijanych rowerzystów i 2 osoby, które z nieco niższym wynikiem promili w organizmie wsiadły za kierownicę jednośladu.”informuje policja zawierciańska

 

Co grozi kierowcy za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu?

Pijany sprawca wypadku komunikacyjnego może podlegać karze pozbawienia wolności w wysokości nawet do 12 lat oraz zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych (jeśli są ranni lub zabici, zakaz może być dożywotni). Sankcje karne to nie wszystko. Oprócz zakazu można spodziewać się zasądzenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Minimalna kwota świadczenia wynosi 10 000 zł, a maksymalna – 60 000 zł.

Najwięcej wypadków kierujący będący pod działaniem alkoholu spowodowali na skutek niedostosowania prędkości do warunków ruchu, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania oraz niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami.

Niezależnie jednak od tego, gdzie się znajdujemy i jakie są limity dopuszczalnej ilości alkoholu we krwi- zachowujmy się odpowiedzialnie.

 

Zobacz także:

Niebezpieczna sytuacja w Mok Zawiercie

Wiktor stracił rodziców -pilnie potrzebna pomoc

Czerwone Gitary zagrają w Zawierciu!

Zawiercie – dyżury aptek w Lutym 2023

Od początku roku zatrzymano ponad 41 pijanych kierowców

Zawierciańska porodówka najlepsza w kraju – Ranking Szpitali „Rodzić po Ludzku”

Pomoc dla trójki rodzeństwa z Łaz – po śmierci mamy zostali sami

Koncert Eleni z okazji 45-lecia zespołu w Zawierciu

MOK w Zawierciu zmienia się nie do poznania. Co nowego powstało?

Nowy wóz strażacki w Zawierciu – średni Renault Midlum

Egzamin na prawo jazdy w Zawierciu – kiedy ruszą zapisy ?

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *