MOK w Zawierciu

MOK w Zawierciu zmienia się nie do poznania. Co nowego powstało?

MOK w Zawierciu zmienia się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Wszystko to dla mieszkańców.

 

MOK w Zawierciu w przeciągu ostatnich dwóch lat przeszedł ogromną metamorfozę. Co powstało, co się zmieniło? Ogromną metamorfozę przeszło z pewnością główne wejście, które przystosowano dla osób niepełnosprawnych. Zamontowano tam bowiem podnośniki – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Jest to bez wątpienia znaczne udogodnienie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Metamorfozę przeszły również toalety – one także stały się dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W minionych dniach pojawiły się nowe ekspozycje –Wystawa malarstwa polskiego oraz Galeria sztuki dziecka.

 

– W styczniu 2023 zakończyliśmy remont 3 pracowni: rozwoju kreatywności, muzycznej i teatralno-sensorycznej. Zakupiliśmy nowoczesne wyposażenie, które będzie teraz służyć mieszkańcom w Zawiercia. Wkrótce poinformujemy o nowej, rozszerzonej ofercie zajęć kulturalno-edukacyjnych. Inwestycje te były możliwe również dzięki pozyskanej dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nigdy wcześniej w historii MOK-u nie pozyskano tylu środków zewnętrznych co teraz!mówi Prezydent Zawiercia, Łukasz Konarski

Warto dodać, że Inwestycję dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

A co w temacie kina?

Otóż ruszyły seanse na Małej Sali kinowej, która wzbogaciła się o nowy projektor kinowy. Udało się go zakupić dzięki dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W planach jest również remont elewacji, dachu, jak również Sali widowiskowej wraz z wymianą foteli. Na ten cel niezbędna jest jednak pożyczka, która w części może być umorzona. Jednak decyzję w tym temacie podejmą radni podczas głosowania na Sesji Rady Miejskiej.

 

 

Zobacz Także:

Policja brała udział w wypadku – dwie osoby poszkodowane

KAS zlikwidowała punkt gier na automatach w Zawierciu

Niebezpieczna sytuacja w Mok Zawiercie

Wiktor stracił rodziców -pilnie potrzebna pomoc

Czerwone Gitary zagrają w Zawierciu!

Zawiercie – dyżury aptek w Marcu 2023

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *