Word Zawiercie

Egzamin na prawo jazdy w Zawierciu – kiedy ruszą zapisy ?

Egzamin na prawo jazdy w Zawierciu – kiedy odbędą się pierwsze egzaminy w naszym mieście ?

 

Egzamin na prawo jazdy w Zawierciu – opóźnienie wynika z procedur przetargowych. Pierwszy przetarg bowiem nie został nierozstrzygnięty. Konieczne było zatem przeprowadzenie drugiego postępowanie. 25 października Powiat Zawierciański podpisał umowę na wykonanie zadania pn.: “Przebudowa placu przyszkolnego w Zespole Szkół im. gen. Józefa Bema w Zawierciu”. Ten etap jest już ostatnim, który po zakończeniu pozwoli mieszkańcom naszego miasta zdawać egzamin na prawo jazdy właśnie w Zawierciu, bez konieczności dojazdu do Częstochowy czy Dąbrowy Górniczej.

W ramach zadania, wykonawca przeprowadzi  wycinkę i nasadzenie nowych drzew,likwidację istniejącego oświetlenia,budowę placu manewrowego,
budowę ściany oporowej, budowę miejsc postojowych dla samochodów osobowych,budowę ciągów komunikacyjnych pieszych i kołowych,
korektę istniejących ciągów komunikacyjnych pieszych i kołowych, wykonanie wewnętrznej instalacji oświetlenia terenu,budowę wewnętrznego ogrodzenia osłonowego, wymianę ogrodzenia przy ul. Broniewskiego wraz z zabudową bram przesuwnych,nadbudowę części ścian budynku garażu,wykonanie nowego dachu,budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę instalacji wodnej,nadbudowę garażu.

Zawiercie WORD
Zdjęcie Archiwalne

Przypominamy, iż jakiś czas temu, na łamach naszego portalu informowaliśmy Państwa o prawdopodobnym terminie rozpoczęcia przeprowadzania egzaminów. Wówczas najbardziej optymistycznym założeniem był koniec października. Niestety, termin ten jednak nie został dotrzymany. Obecny wykonawca ma czas 6 miesięcy, tj. do  25.04.2023. Zatem można zakładać, iż już na przełomie kwietnia / maja 2023 odbędą się pierwsze egzaminy na prawo jazdy w Zawierciu.

 

Jak wygląda  aktualny stan prac adaptacyjnych budynku, w którym mieścić się będzie siedziba Oddziału Terenowego WORD?

Prace adaptacyjne budynku, w którym mieścić się będzie siedziba Oddziału Terenowego WORD zostały już zakończone i miejsce jest gotowe do przeprowadzania egzaminów. (Prace wykonano zgodnie z postanowieniami Umowy nr RU-8/2022/GMS zawartej dnia 5 kwietnia 2022r. dotyczącej wykonania zadania pn.: „Modernizacja pomieszczeń przy ul. Parkowej 2 w Zawierciu”).

foto: word.czest.pl

 

Zobacz także

Egzamin na prawo jazdy w Zawierciu – kiedy ruszą zapisy ?

Zaprojektuj maskotkę – Konkurs ZGK Zawiercie

Nazywam się Miliard – roztańczony happening przy fontannie w Zawierciu

Zawiercie – dyżury aptek w Lutym 2023

Od początku roku zatrzymano ponad 41 pijanych kierowców

Zawierciańska porodówka najlepsza w kraju – Ranking Szpitali „Rodzić po Ludzku”

Pomoc dla trójki rodzeństwa z Łaz – po śmierci mamy zostali sami

Koncert Eleni z okazji 45-lecia zespołu w Zawierciu

MOK w Zawierciu zmienia się nie do poznania. Co nowego powstało?

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *