ZGM Zawiercie

Masz dług finansowy wobec ZGM Zawiercie? Możesz go odpracować

Masz dług finansowy wobec ZGM Zawiercie? Możesz go odpracować. Zarządzający nieruchomościami komunalnymi,  Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu, wyciąga pomocną dłoń i proponuje odpracowanie długu.

 

Wychodząc naprzeciw osobom w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, ZGM Zawiercie w Miasto Zawiercie umożliwia odpracowanie zadłużenia w formie czynności naprawczych, porządkowych i konserwatorskich lub innych drobnych czynności wykonywanych na rzecz Gminy Zawiercie (to jest m.in.: pomoc w sprzątaniu lokali/ po robotach ogólnobudowlanych, roboty (wykopy) ziemne związane z wymianą kanalizacji, oraz prace pomocnicze zlecane przez Kierownika ADM 1 lub 2, Kierownika Działu Wykonawstwa Własnego, Administratora Cmentarza Komunalnego (innego Kierownika). 

Stawka za wykonywanie świadczeń rzeczowych odpowiadać będzie aktualnej wysokości minimalnej stawki godzinowej, o której mowa w ustawie z dnia 10.10.2002 roku  z 2020 r. poz. 2207), ogłaszanej w „Monitorze Polskim” w drodze obwieszczenia Prezesa Rady Ministrów. W przypadku umów zawartych powyżej 12 m-cy oraz zmiany wysokości stawki godzinowej, obowiązywać będzie stawka określona w dacie zawarcia umowy.

Po zakończeniu każdego miesiąca Kierownicy ADM I, II, Kierownik Działu Wykonawstwa Własnego lub Administrator Cmentarza Komunalnego (inny Kierownik), w których dłużnicy wykonywali czynności, o których mowa wyżej, przekazują do Biura Windykacji i Zamiany Mieszkań informacje zawierające wykaz dłużników, z którymi podpisano umowę dotyczącą spłaty zadłużenia w formie świadczenia rzeczowego oraz wartość świadczeń rzeczowych, które powinny być zewidencjonowane jako spłata zadłużenia.

 

Zawiercie ZGM

 

Na tym zadłużeniu tracą uczciwi mieszkańcy

Osoby, które nie spłacają swoich zobowiązań działają na szkodę wszystkich pozostałych lokatorów zasobów miejskich. Przez zadłużenie nie można realizować wielu prac remontowych. Zarówno miasto, jak i ZGM Zawiercie, nie mają odpowiednich środków, by zajmować się modernizacją wszystkich obiektów.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z Biurem Windykacji i Zamiany Mieszkań 32 67 217 14 wew. 29

 

Zobacz Także:

Zawierciańska Wigilia za nami! Rozbrzmiały kolędy.

Wypadek w centrum Zawiercia. Dwie osoby w szpitalu

Muzyczny stand-up Joanny Kołaczkowskiej w Mok Zawiercie

Uroczyste przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Niwki

Za nami IX Jarmark Bożonarodzeniowy w Ogrodzieńcu

Mikołaje w Zawierciu rozdali dzieciom 1000 maskotek

Policjanci z Zawiercia poszukują 37-letniej Malwiny Wnuk

Retro Zawiercie – czyli Szkoła Towarzystwa Akcyjnego

Ralph Kaminski wystąpi w Zawierciu

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *