ZGM Zawiercie

Masz dług finansowy wobec ZGM Zawiercie? Możesz go odpracować

Masz dług finansowy wobec ZGM Zawiercie? Możesz go odpracować. Zarządzający nieruchomościami komunalnymi,  Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu, wyciąga pomocną dłoń i proponuje odpracowanie długu.

 

Wychodząc naprzeciw osobom w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, ZGM Zawiercie w Miasto Zawiercie umożliwia odpracowanie zadłużenia w formie czynności naprawczych, porządkowych i konserwatorskich lub innych drobnych czynności wykonywanych na rzecz Gminy Zawiercie (to jest m.in.: pomoc w sprzątaniu lokali/ po robotach ogólnobudowlanych, roboty (wykopy) ziemne związane z wymianą kanalizacji, oraz prace pomocnicze zlecane przez Kierownika ADM 1 lub 2, Kierownika Działu Wykonawstwa Własnego, Administratora Cmentarza Komunalnego (innego Kierownika). 

 

Stawka za wykonywanie świadczeń rzeczowych odpowiadać będzie aktualnej wysokości minimalnej stawki godzinowej, o której mowa w ustawie z dnia 10.10.2002 roku  z 2020 r. poz. 2207), ogłaszanej w „Monitorze Polskim” w drodze obwieszczenia Prezesa Rady Ministrów. W przypadku umów zawartych powyżej 12 m-cy oraz zmiany wysokości stawki godzinowej, obowiązywać będzie stawka określona w dacie zawarcia umowy.

 

Po zakończeniu każdego miesiąca Kierownicy ADM I, II, Kierownik Działu Wykonawstwa Własnego lub Administrator Cmentarza Komunalnego (inny Kierownik), w których dłużnicy wykonywali czynności, o których mowa wyżej, przekazują do Biura Windykacji i Zamiany Mieszkań informacje zawierające wykaz dłużników, z którymi podpisano umowę dotyczącą spłaty zadłużenia w formie świadczenia rzeczowego oraz wartość świadczeń rzeczowych, które powinny być zewidencjonowane jako spłata zadłużenia.

 

Zawiercie ZGM

 

Na tym zadłużeniu tracą uczciwi mieszkańcy

Osoby, które nie spłacają swoich zobowiązań działają na szkodę wszystkich pozostałych lokatorów zasobów miejskich. Przez zadłużenie nie można realizować wielu prac remontowych. Zarówno miasto, jak i ZGM Zawiercie, nie mają odpowiednich środków, by zajmować się modernizacją wszystkich obiektów.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z Biurem Windykacji i Zamiany Mieszkań 32 67 217 14 wew. 29

 

Zobacz także:

Niebezpieczna sytuacja w Mok Zawiercie

Wiktor stracił rodziców -pilnie potrzebna pomoc

Czerwone Gitary zagrają w Zawierciu!

Zawiercie – dyżury aptek w Lutym 2023

Od początku roku zatrzymano ponad 41 pijanych kierowców

Zawierciańska porodówka najlepsza w kraju – Ranking Szpitali „Rodzić po Ludzku”

Pomoc dla trójki rodzeństwa z Łaz – po śmierci mamy zostali sami

Koncert Eleni z okazji 45-lecia zespołu w Zawierciu

MOK w Zawierciu zmienia się nie do poznania. Co nowego powstało?

Nowy wóz strażacki w Zawierciu – średni Renault Midlum

Egzamin na prawo jazdy w Zawierciu – kiedy ruszą zapisy ?

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *