40-lecie SP 3 w Zawierciu

40-lecie SP 3 w Zawierciu – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

40-lecie SP 3 w Zawierciu w pięknej oprawie artystycznej – 4 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w MOK Zawiercie

 

40-lecie SP 3 w Zawierciu – 4 września w Miejskim Ośrodku Kultury Centrum w Zawierciu odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Uroczystość ta połączona była z  jubileuszem Szkoły Podstawowej nr 3. Powstała ona bowiem w roku 1983, czyli dokładnie 40 lat temu.

Najpierw przedstawiono krótko historię szkoły – poprzednich dyrektorów i nauczycieli, osiągnięcia naukowe i sportowe. Następnie przyszła kolej na występy artystyczne. Uczniowie szkoły zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, jak również taneczne. Kolejnym punktem uroczystości było pasowanie na ucznia pierwszoklasistów. Dokonała tego pani Dyrektor Katarzyna Męcik wraz z Prezydentem Miasta Zawiercie Łukaszem Konarskim, po czym nowi uczniowie otrzymali symboliczne prezenty.

W uroczystości udział wzięli uczniowie, rodzice, dyrekcja i nauczyciele szkoły oraz zaproszeni goście – Prezydent Miasta Zawiercie Łukasz Konarski, Zastępca Prezydenta Miasta Zawiercie Justyna Miszczyk, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Sosnowcu Kazimierz Horbatowski, a także przedstawiciele Sejmu.

Po zakończeniu uroczystości, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do szkoły do swoich klas, gdzie otrzymali podręczniki i poznali nowy plan lekcji.

 

Zdjęcia : SP 3 Zawiercie / UM Zawiercie

 

Zobacz Także:

Za nami Koncert przeciwko przemocy – Muzyczna Moc Kontra Przemoc

Kolejni przyłapani za jazdę na „podwójnym gazie”

Ruszyła zbiórka na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla mieszkanki Zawiercia

Policjanci z Ogrodzieńca przejęli ponad kilogram narkotyków

Wrześniowa korekta rozkładu jazdy pociągów

Komenda PSP w Zawierciu wzbogaciła się o nowy wóz strażacki

Mammografia w Zawierciu – już 13 września pojawi się mammobus

Zawiercie – dyżury aptek we Wrześniu 2023

Miedzianka po Drodze w Zawierciu – już jutro w naszym mieści

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *