mieszkanki Zawiercia

Ruszyła zbiórka na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla mieszkanki Zawiercia

Ruszyła zbiórka na zakup  nowego wózka inwalidzkiego dla mieszkanki  Zawiercia. Porusza się na wózku inwalidzkim i jest jedną z niewielu w Polsce tancerek z alternatywną motoryką.

 

Ruszyła zbiórka na zakup  nowego wózka inwalidzkiego dla mieszkanki  Zawiercia. Tatiana od kilkunastu lat choruje na neuroboreliozę, czyli chorobę atakującą układ nerwowy. Tatiana porusza się na wózku inwalidzkim, który jest dla niej niezbędny do funkcjonowania.

Tatiana Cholewa porusza się na wózku inwalidzkim i jest jedną z niewielu w Polsce tancerek z alternatywną motoryką.

 

Tancerz z alternatywną motoryką to określenie używane wobec tancerzy, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich lub o kulach. To osoby, które codziennie udowadniają, że sztuka nie musi nikogo wykluczać. Wręcz przeciwnie. Jest dostępna dla wszystkich. W Polsce tancerzy z alternatywną motoryką jest niewiele.

 

Jak opowiada sama Tatiana Cholewa o sobie

„Jestem człowiekiem ruchu – tancerzem, performerem.

Wykonuję i tworzę profesjonalną sztukę ze skomplikowanym i zbuntowanym ciałem. Wózek inwalidzki jest moją motoryką, ale również bywa rekwizytem.” – tak piszę o sobie na stronie internetowej, gdzie mogę powitać ciekawych mojej pasji. Tańca, który po latach pozwolił mi odnaleźć siebie i spełniać się w życiu, które nie było dla mnie proste. Na scenie mogę pokazać, iż choć nie jestem w stanie chodzić, to jestem w stanie latać. Wózek jest moją motoryką, rekwizytem, lecz aktualnie teraz stał się utrapieniem i powodem, dla którego zakładam tę zbiórkę.

 

Tatiana  to wspaniała tancerka, która działa cuda na scenie. Teraz znalazła się w sytuacji kryzysowej – wózek, na którym się porusza, szwankuje. Bez wózka te piękne kreacje sceniczne, które mieszkanka Zawiercia tworzy nie będą miały szansy powstać.

Niestety, wózek mieszkanki Zawiercia jest już bardzo zniszczony i wymaga wymiany. Nowy wózek kosztuje około 23 tysięcy złotych, a rodzina Tatiany nie jest w stanie samodzielnie sfinansować jego zakupu.

 

W związku z tym, w Internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na wózek dla Tatiany. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup nowego wózka inwalidzkiego, który umożliwi Tatianie samodzielne poruszanie się i pokonanie codziennych barier.

 

Zbiórka została zorganizowana przez bliskich Tatiany i przyjaciół. Można do niej dołączyć poprzez stronę internetową  zrzutka.pl

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

SOR w Zawierciu przejdzie modernizację

Pomoc dla Pani Sylwii – kobieta wymaga kosztownej rehabilitacji

Kompleks handlowo-usługowy w Zawierciu – budowa idzie pełną parą

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *