Mammografia w Zawierciu

Mammografia w Zawierciu – już 13 września pojawi się mammobus

Mammografia w Zawierciu – Kaufland wraz z partnerami – Geneva Trust i LUX MED – zapraszają mieszkanki województwa śląskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym.

 

Mammografia w Zawierciu – już 13 września na parkingu Kaufland pojawi się Mobilny punkt badań mammograficznych – tzw. mammobus.

09.2023 – Zawiercie, ul. Ignacego Paderewskiego 10 (parking sklepu Kaufland) – Geneva Trust

Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.

Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu. Pracownice sieci Kaufland mogą wykonać badania także w czasie pracy.

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka – obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer partnera Geneva Trust -tel. 58 767 34 44

W 2022 r. mammobusy zaparkowały na parkingach sklepów Kaufland ponad 1200 razy. W 2023 r. sieć ponownie zachęca do odwiedzania mammobusów, które pojawią się przy wybranych marketach Kaufland. We wrześniu mobilne punkty badań zaparkują w blisko 100 lokalizacjach.

 

Zobacz Także:

Zawiercie – dyżury aptek we Wrześniu 2023

Miedzianka po Drodze w Zawierciu – już jutro w naszym mieście

Jakimi autami jeżdżą radni Zawiercia? Kto ma najnowsze, a kto nie ma?

Zabójstwo w Kroczycach – sprawca został zatrzymany

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *