Muzyczna MOC

Za nami Koncert przeciwko przemocy – Muzyczna Moc Kontra Przemoc

Na muszli koncertowej w Parku Szymańskiego w Zawierciu, Fundacja z Pomysłem zorganizowała wydarzenie „Muzyczna MOC kontra przemoc”.

 

Za  nami Koncert przeciwko przemocy – Muzyczna Moc Kontra Przemoc. Celem koncertu było  wyrażenie sprzeciwu przeciwko szeroko rozumianej przemocy i dyskryminacji. Nikt bowiem nie ma prawa nam ubliżać czy stosować przemocy fizycznej i psychicznej – bez względu na nasz światopogląd.

W koncercie wzięli  udział : Baza Ludzi Żywych, Stupify oraz Jamajki.

Oprócz występów muzycznych, punktem programu była debata dotycząca dyskryminacji. Wzięli w niej udział Dorota Listowska-Matera – prezeska Fundacji Człowiek. Nie kosmita, która ma syna ze spektrum autyzmu, Tatiana Cholewa – osoba z niepełnosprawnością poruszająca się na wózku i tancerka oraz Barbara Konrad – zawierciańska seniorka.

 

Ponadto, podczas trwania wydarzenia można było skorzystać z porad specjalistów (w tym członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej, który funkcjonuje przy MOPS w Zawierciu)

 

Koncert jest realizowany został  w ramach projektu “Równe prawa to podstawa” . Finansowany  z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy (Active Citizens Fund – National).

 
Foto: Fundacja z Pomysłem

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

Komenda PSP w Zawierciu wzbogaciła się o nowy wóz strażacki

Mammografia w Zawierciu – już 13 września pojawi się mammobus

Zawiercie – dyżury aptek we Wrześniu 2023

Miedzianka po Drodze w Zawierciu – już jutro w naszym mieście

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *