Komenda PSP w Zawierciu

Komenda PSP w Zawierciu wzbogaciła się o nowy wóz strażacki

Komenda PSP w Zawierciu pozyskała fabrycznie nowy samochód ratowniczo – gaśniczy. Do jednostki trafił Volvo 4×4 VTC3R FM

 

Komenda PSP w Zawierciu zyskała fabrycznie nowy samochód ratowniczo – gaśniczy- VOLVO 4×4 VTC3R FM. Zastąpi ona wysłużonego już Renault Kerax.

Nowy samochód GCBA-Rt wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności aż 4100 litrów. Posiada również zestaw narzędzi hydraulicznych Holmatro, aparaty ODO wraz z butlami kompozytowymi( firmy Drager). Oprócz tego wyposażony jest w działko wodno- pianowe, zestaw PSP-R1 i wiele innych niezwykle przydatnych narzędzi w codziennej pracy strażaków.

Samochód zdecydowanie pozytywnie wpłynie i usprawni jeszcze bardziej akcje ratownicze na terenie powiatu zawierciańskiego. Już niebawem wyjdzie na ulice miasta i okolic. Najpierw jednak musi zostać wprowadzony do podziału bojowego.

Wartość tego pojazdu wynosi 1 879.071,00 zł. Z kolei jego zakup był możliwy dzięki środkom finansowym pozyskanym z budżetu Państwa z Programu Infrastruktura i Środowisko – usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap V.

Samochód robi wrażenie. To naprawdę wysoko wyspecjalizowany sprzęt, którego jednostka w Zawierciu bardzo potrzebowała.

Źródło i foto: KP PSP w Zawierciu

 

Zobacz Także:

Mammografia w Zawierciu – już 13 września pojawi się mammobus

Zawiercie – dyżury aptek we Wrześniu 2023

Miedzianka po Drodze w Zawierciu – już jutro w naszym mieście

Jakimi autami jeżdżą radni Zawiercia? Kto ma najnowsze, a kto nie ma?

Zabójstwo w Kroczycach – sprawca został zatrzymany

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *