koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Zawiercie

25 lat minęło..Jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca “Zawiercie” za nami!

25 lat minęło..Jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca “Zawiercie” za nami! W związku z tym 25 lutego 2023 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbył  się uroczysty koncert jubileuszowy.

 

25 lat minęło..Jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca “Zawiercie” za nami! Na scenie zaprezentowało się ponad 50 tancerzy w blisko 10 pokazach tanecznych oraz 5 solistów! Goście i widzowie zgromadzeni na sali widowiskowej w sobotni  wieczór stali się świadkami wydarzenia pełnego barw i radości, jakie niezaprzeczalnie niosą w sobie taniec i śpiew, a piękne, kolorowe stroje prezentowane podczas występów zespołu to zasługa żmudnej pracy wielu osób.

Dzielnie kroku RZPiT dotrzymuje Folklorystyczny Zespół „Małe Zawiercie”. Także i podczas tego jubileuszowego koncertu mogliśmy zobaczyć małych śpiewaków i tancerzy.

 

Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Zawiercie ostał założony w lutym 1998

Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Zawiercie” funkcjonuje przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu. Został założony z inicjatywy Anny Szymańskiej – choreografa klasy S, w lutym 1998 roku. Członkowie zespołu są w większości wychowankami Pani Szymańskiej, tańczący niegdyś pod jej kierunkiem w innych zespołach, obecnie studenci lub osoby czynne zawodowo a także młodzież szkół średnich z Zawiercia i okolic.

Zespół ma na swoim koncie liczne osiągnięcia, m.in. występy na festiwalach krajowych oraz tych zagranicznych, europejskich, jak choćby we Włoszech, na Węgrzech, w Chorwacji, Czarnogórze, Bułgarii, w Turcji, Grecji, na Litwie, Słowacji czy w Czechach oraz w nieco dalszych zakątkach świata, tj. festiwale w Tajlandii oraz Meksyku.

foto: Paula Sobota

Zobacz także:

Niebezpieczna sytuacja w Mok Zawiercie

Wiktor stracił rodziców -pilnie potrzebna pomoc

Czerwone Gitary zagrają w Zawierciu!

Zawiercie – dyżury aptek w Marcu 2023

Od początku roku zatrzymano ponad 41 pijanych kierowców

Zawierciańska porodówka najlepsza w kraju – Ranking Szpitali „Rodzić po Ludzku”

Pomoc dla trójki rodzeństwa z Łaz – po śmierci mamy zostali sami

Koncert Eleni z okazji 45-lecia zespołu w Zawierciu

MOK w Zawierciu zmienia się nie do poznania. Co nowego powstało?

Nowy wóz strażacki w Zawierciu – średni Renault Midlum

Egzamin na prawo jazdy w Zawierciu – kiedy ruszą zapisy ?

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *