na terenie Zawiercia

W ciągu jednej nocy dokonał dwóch przestępstw na terenie Zawiercia

W ciągu jednej nocy dokonał dwóch przestępstw  na terenie Zawiercia. W jednym sklepie  ukradł ponad 5 tysięcy złotych, w kolejnym alkohol.

 

W miniony piątek na terenie Zawiercia około godziny 23:00 zawierciańscy policjanci otrzymali informację o rozboju , do jakiego doszło w jednym ze sklepów przy ulicy Dojazd w Zawierciu. Jak ustalili mundurowi, do sklepu wszedł młody mężczyzna, który grożąc ekspedientce użyciem gazu pieprzowego, zażądał pieniędzy. Gdy wystraszona kobieta wyciągała gotówkę z kasy, mężczyzna wyrwał pieniądze z jej rąk.

 

Jak się okazało, pół godziny wcześniej na terenie Zawiercia przy ulicy Piłsudskiego także popełniono przestępstwo. Mężczyzna zabrał z lokalu alkohol i wyszedł, nie uiszczając opłaty. Ekspedientka wybiegła za złodziejem, chcąc odzyskać skradziony towar. Mężczyzna jednak nie oddał butelek, grożąc kobiecie użyciem gazu pieprzowego. Straty oszacowano na 250 złotych.

Zawierciańscy kryminalni szybko ustalili, kto stoi za rozbojem i kradzieżą rozbójniczą. Następnego dnia mężczyzna został zatrzymany. 26-latek wcześniej dopuścił się już podobnych przestępstw, a teraz działał w warunkach recydywy. Dziś zawierciański sąd zadecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania. Najbliższe 3 miesiące mieszkaniec Zawiercia spędzi w izolacji.

Za kradzież rozbójniczą kodeks karny przewiduje od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Rozbój jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. W przypadku działania sprawcy w warunkach recydywy, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

Zawiercie – dyżury aptek w Kwietniu 2023

Szpital w Zawierciu przejdzie modernizację – teraz czas na OAiIT

Mieszkańcy Zawiercia słabo znają swoich radnych i ich działalność

Wiemy, kto zagra podczas zawierciańskiej majówki!

Pepco w powiecie zawierciańskim otwiera kolejny sklep

Trwa budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Zawierciu

Potrzebna pomoc dla zawiercianina – udostępnij i podaj dalej

Wychowanek Warty Zawiercie zadebiutował w AS Roma

Coraz bliżej przeprowadzki zawierciańskiego Wydziału Komunikacji

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *