zawierciańskiego Wydziału Komunikacji

Coraz bliżej przeprowadzki zawierciańskiego Wydziału Komunikacji

Coraz bliżej przeprowadzki zawierciańskiego Wydziału Komunikacji. Jego nowa siedziba ma zostać otwarta na przełomie kwietnia/maja 2023 roku.

 

Coraz bliżej przeprowadzki zawierciańskiego Wydziału Komunikacji ? Prawdopodobnie już na  przełomie kwietnia/maja mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej siedziby Wydziału Komunikacji . Wszyscy dobrze pamiętamy, że w  budynku przy ulicy Niedziałkowskiego 15 w Zawierciu przez wiele lat znajdowała się poradnia ginekologiczno-położnicza oraz gabinety lekarskie.

W roku 2019 poradnia została przeniesiona do dwóch innych przychodni między innymi przy ulicy Piłsudskiego oraz Powstańców Śląskich.

– W środku będziemy chcieli przystosować budynek pod funkcjonalność urzędu. Będzie dużo stanowisk do obsługi klientów, a to jest bardzo ważne dla mieszkańców naszego powiatu. Obecnie to jest osiem osób. A prawdopodobnie po przeniesieniu stanowisk obsługi będzie dwa razy tyle. Dzięki temu mieszkańcy szybciej załatwią swoje sprawy – mówił w 2019 roku w rozmowie starosta Gabriel Dors.

 

Na jakim etapie są prace związane z  nową siedzibą Wydziału Komunikacji w Zawierciu ? To pytanie zadaje sobie zapewne większość mieszkańców naszego miasta.

Cała inwestycja składa się bowiem z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest termomodernizacja budynku przy ulicy Niedziałkowskiego 15. Drugi natomiast to adaptacja i wyposażenie pomieszczeń. Całkowity koszt wynosi ok 2,5 mln złotych.

 

Planowany termin zakończenia inwestycji  to 31 marca 2023 roku. Inwestycja wymagać będzie zakresowego odbioru technicznego – w związku z powyższym zakończenie inwestycji i rozpoczęcie pracy Wydziału Komunikacji w nowej siedzibie przewidywane są na przełomie kwietnia/maja – informuje Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Całkowity koszt wynosi ok 2,5 mln złotych.

 

Co do parkingu przy nowej siedzibie Wydziału Komunikacji-  zgodnie bowiem z ustaleniami projektowymi sprzed 3 lat pomiędzy Starostwem Powiatowym, a Urzędem Miejskim w Zawierciu, parking będzie się mieścił wzdłuż ul. Niedziałkowskiego, która docelowo od 27 grudnia 2022 roku na odcinku od Szkoły Podstawowej nr 2 – w kierunku ulicy Kościuszki  stała się  droga jednokierunkową. Wyznaczone zostały także miejsca postojowe do parkowania równoległego.

 

Zobacz także:

Policja brała udział w wypadku – dwie osoby poszkodowane

KAS zlikwidowała punkt gier na automatach w Zawierciu

Niebezpieczna sytuacja w Mok Zawiercie

Wiktor stracił rodziców -pilnie potrzebna pomoc

Czerwone Gitary zagrają w Zawierciu!

Zawiercie – dyżury aptek w Marcu 2023

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *