Potrzebna pomoc dla zawiercianina

Potrzebna pomoc dla zawiercianina – udostępnij i podaj dalej

Potrzebna pomoc dla zawiercianina – mężczyzna stracił w pożarze cały dorobek swojego życia. W dalszym ciągu potrzebna pomoc … udostępnij i podaj dalej

 

Potrzebna pomoc dla zawiercianina – mężczyzna stracił w pożarze warsztatu nie tylko dorobek swojego życia, ale również bliska osobę.

Do zdarzenia doszło 16 lutego br. W pożarze doszczętnie spłonął warsztat, którego najemcą był Grzegorz- zajmujący się mechaniką samochodową od wielu lat. Od 1 stycznia 2023r wynajmował właśnie ten warsztat. Do pracy zawodowej wrócił bowiem po pewnej przerwie, która spowodowana była problemami zdrowotnymi – pan Grzegorz przeszedł bowiem przeszczep nerki. Przyczynę pożaru obecnie wyjaśniają odpowiednie służby – nie jest ona jeszcze znana. Pożar jednak  był ogromny- spalił się zarówno budynek, jak również samochody klientów znajdujące się na posesji. Ale co najgorsze  – w wyniku pożaru zginął  teść pana Grzegorza- pan Paweł. Zięć starał się uratować teścia z płonącego garażu- narażając własne życie bez chwili zawahania wyciągnął pana Pawła z garażu i ugasił na nim płonące ubranie.

 

dla zawiercianina

Niestety nie udało się. 61-latek odniósł bowiem bardzo poważne obrażenia – poparzone 90% ciała oraz 30% dróg oddechowych. Przetransportowano go Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do Szpitala w Siemianowicach Śląskich, jednak mimo wysiłku lekarzy -dwa dni później mężczyzna zmarł.  Straty materialne już teraz szacowane są na ogromne kwoty, będące poza zasięgiem Pana Grzegorza i jego rodziny. Jeśli okaże się jednak, że z jakiegoś powodu wina pożaru leży po stronie poszkodowanego – kwoty te urosną do gigantycznych sum. Dlatego też w imieniu Pana Grzegorza i jego rodziny prosimy o pomoc- każda złotówka ma znaczenie.

 

 

Pan Grzegorz potrzebuje teraz ogromnego wsparcia – również finansowego. W tym celu zorganizowano właśnie  zbiórkę. Jak mówią znajomi pana Grzegorza – ” to człowiek o dobrym sercu który zawsze wyciągał pomocną dłoń mimo tego, że w życiu sam nie miał łatwo po drodze spotkały go przeszkody związane z zdrowiem i rodziną tragedią”. Dlatego teraz, gdy to on potrzebuje naszej pomocy, nie możemy pozostać obojętni. Każdy kto tylko może, proszony jest o pomoc. Liczy się każda złotówka.

Link do zbiórki znajduje się  TUTAJ

zdjęcia: zrzutka.pl

 

 

Zobacz także:

Policja brała udział w wypadku – dwie osoby poszkodowane

KAS zlikwidowała punkt gier na automatach w Zawierciu

Niebezpieczna sytuacja w Mok Zawiercie

Wiktor stracił rodziców -pilnie potrzebna pomoc

Czerwone Gitary zagrają w Zawierciu!

Zawiercie – dyżury aptek w Marcu 2023

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *