Szpital w Zawierciu przejdzie modernizację

Szpital w Zawierciu przejdzie modernizację – teraz czas na OAiIT

Szpital w Zawierciu przejdzie modernizację – teraz przyszedł czas na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Szpital w Zawierciu przejdzie modernizację. Na ten cel pozyskano aż 8 mln złotych dofinansowania. Tym razem remont przejdzie Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a konkretnie wszystkie pomieszczenia ( sale chorych, gabinet diagnostyczno – zabiegowy, zaplecze socjalny, dyżurka lekarska oraz punkt pielęgniarski). Powstanie tam również śluza z urządzeniem do dekontaminacji, której celem będzie zminimalizowanie ryzyka przenoszenia wirusów.

W salach chorych pojawią się nowoczesne łóżka z systemem ważenia i elektryczną regulacją. Materace w nowych łóżkach nie tylko zminimalizują występowanie odleżyn ( materace zmiennociśnieniowe), ale również dostępny będzie system ogrzewania pacjenta.

Ponadto, w ramach dofinansowania, szpital zakupi również nowy sprzęt medyczny. Mowa tutaj o tomografie komputerowym, przyłóżkowym aparacie RTG, samobieżnym monitorze do monitorowania hemodynamicznego, centrali monitorującej parametry życiowe, respiratorze, defibrylatorze i kardiomonitorze. Dla pacjentów będzie dostępny również sprzęt rehabilitacyjny – fotel do ćwiczeń kończyn górnych, dolnych i stawu barkowego, a także rower rehabilitacyjny na łóżko.

Doposażone także będzie laboratorium. Trafi do niego bowiem ekstraktor do izolacji kwasów nukleinowych i termocykler ( pozwoli na badania PCR w czasie rzeczywistym).

Modernizacja zrealizowana zostanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa: XI REACT – EU. Działanie: 11.3 Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia.

Jej koszt całkowity wyniesie 11 163 638,58 zł , z czego dofinansowanie pokryje koszty w wysokości 7 963 034,24 zł.

 

Źródło : Szpital Powiatowy w Zawierciu

 

Zobacz Także:

Trwa budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Zawierciu

Chętnych do poznawania świata muzyki przybywa w Zawierciu

Zawiercie – dyżury aptek w Kwietniu 2023

Pepco w powiecie zawierciańskim otwiera kolejny sklep

MOK w Zawierciu zmienia się nie do poznania. Co nowego powstało?

Potrzebna pomoc dla zawiercianina – udostępnij i podaj dalej

Wychowanek Warty Zawiercie zadebiutował w AS Roma

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *