Zawiercie zadebiutował

Wychowanek Warty Zawiercie zadebiutował w AS Roma

Wychowanek Warty Zawiercie zadebiutował w AS Roma. Napastnik z rocznika 2004, który przebywa na wypożyczeniu z Legii do klubu ze stolicy Włoch, wszedł na boisko w 77. minucie domowego meczu 26. kolejki Serii A

 

Wychowanek Warty Zawiercie zadebiutował w AS Roma. Piłkarska przygoda Jordana Majchrzaka zaczęła się w zawierciańskim klubie. To tam pobierał pierwsze lekcje futbolu i to tam po raz pierwszy zauważono, że ma duży talent. W 2014 roku, gdy miał niespełna 10 lat, przeniósł się do Dąbrowy Górniczej, gdzie najpierw występował w klubie Silent, a potem w MUKP.

Następnie przyszedł czas na akademię Rozwoju Katowice, z której wypłynął m.in. Arkadiusz Milik. Dziś młodych graczy katowickiego klubu obserwują znacznie silniejsze kluby i tak doszło do tego, że Majchrzak dwa lata temu trafił do Legii Warszawa. Grał w tamtejszej akademii, występował też w drużynie do lat dziewiętnastu i w drugiej drużynie warszawskiego klubu.

Nie zdążył jednak zadebiutować w pierwszym zespole, gdyż został wypożyczony do włoskiego klubu. Grał  w Romie M19 (wystąpił w trzech meczach). Teraz został natomiast dostrzeżony przez słynnego portugalskiego trenera, który nie boi się stawiać na młodych zawodników.

 

W dniu wczorajszym,12 marca 2023 roku, przy niekorzystnym wyniku w meczu z Sassuolo trener AS Roma wpuścił na boisko Jordana Majchrzaka za Tammy’ego Abrahama.

Majchrzak nic nie wskórał, ale zebrał pierwsze doświadczenie w profesjonalnym futbolu. AS Roma przegrała z Sassuolo 3:4.

18-latek stał się piątym Polakiem w historii, który wystąpił w koszulce AS Roma. Poza wspomnianym Zalewskim, barwy tego klubu reprezentowali również Zbigniew Boniek, Wojciech Szczęsny oraz Łukasz Skorupski.

                                                            

Zobacz także:

Policja brała udział w wypadku – dwie osoby poszkodowane

KAS zlikwidowała punkt gier na automatach w Zawierciu

Niebezpieczna sytuacja w Mok Zawiercie

Wiktor stracił rodziców -pilnie potrzebna pomoc

Czerwone Gitary zagrają w Zawierciu!

Zawiercie – dyżury aptek w Marcu 2023

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *