Podstawowej nr 9 w Zawierciu

Trwa budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Zawierciu

Trwa budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Zawierciu. Coraz bliżej końca prac.

Trwa budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Zawierciu. Hala sportowa była uczniom niezmiernie potrzebna. Nie mieścili się już w małej salce gimnastycznej, której stan wymagał generalnego remontu.

W lutym 2022 roku Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło Program Sportowa Polska 2021, do którego władze Miasta Zawiercie aplikowały. W wyniku konkursu Gmina Zawiercie pozyskała kwotę ponad 2 mln złotych na budowę szkolnej hali sportowej. Prace budowlane koordynowane są przez przedsiębiorstwo Jul-Bud.

 

Hala będzie obiektem pełnowymiarowym- boiskiem do piłki ręcznej, o wymiarach 45 metrów długości, prawie 25 metrów szerokości i 11,5 metra wysokości. Hala sportowa, która powstaje będzie mieć charakter przyszkolnej hali. Nie będzie to obiekt widowiskowo-rekreacyjny.

Hala sportowa nie będzie służyła tylko dla uczniów szkoły, lecz po zajęciach szkolnych będzie udostępniana dla mieszkańców i sekcji sportowych z regionu.

Zawiercie Hala

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

Zawiercie – dyżury aptek w Kwietniu 2023

Pepco w powiecie zawierciańskim otwiera kolejny sklep

MOK w Zawierciu zmienia się nie do poznania. Co nowego powstało?

Potrzebna pomoc dla zawiercianina – udostępnij i podaj dalej

Wychowanek Warty Zawiercie zadebiutował w AS Roma

Coraz bliżej przeprowadzki zawierciańskiego Wydziału Komunikacji

Napad na sklep w Kromołowie – sprawca usłyszał zarzuty

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *