Policjanci z Zawiercia

Policjanci z Zawiercia spełnili marzenie Michała

 Marzenia są po to, aby je spełniać. Z takiego założenia wyszli  Policjanci z Zawiercia i postanowili spełnić marzenie Michała chorego na autyzm .

 

Kiedy o marzeniach i zamiłowaniach Michała dowiedzieli się Policjanci z Zawiercia, postanowili sprawić chłopcu niespodziankę, zapraszając go do Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Gościa przywitała I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu nadkom. Paweł Sobota razem z profilaktykami.

Stróże prawa, z którymi spotkał się chłopiec, opowiadali mu o specyfice wykonywanych zadań. Dużą radość sprawiła Michała obecność na stanowisku kierowania i przyglądanie się pracy oficera dyżurnego. Chłopiec miał możliwość obejrzenia z bliska broni służbowej, kajdanek i pozostałego wyposażenia oraz urządzeń, wykorzystywanym przez policjantów w codziennej służbie.

Chłopiec mimo swojej choroby z dużym zainteresowaniem wysłuchał opowieści technika kryminalistyki, prezentującego zawartość specjalistycznej walizki, która okazuje się bardzo pomocna przy zabezpieczaniu śladów pozostawionych przez sprawców na miejscu przestępstwa. Otrzymał na pamiątkę odbitkę swoich linii papilarnych.

Jednak nie był to koniec niespodzianek przygotowanych przez stróżów prawa. Kolejną frajdą, która czekała na chorego na autyzm chłopca, była możliwość zajęcia miejsca w oznakowanym radiowozie, krótka przejażdżka nim wspólnie z policjantami oraz komunikacja z dyżurnym przez radiostację.

 

Na zakończenie wizyty policjanci wręczyli chłopcu pamiątkowe czapki od munduru galowego oraz ćwiczebnego. Mikołaj, który lubi kolekcjonować różnego rodzaju rzeczy związane ze służbami mundurowymi, był bardzo zadowolony z tych upominków. Cała wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Zawierciu była dla niego niezapomnianym przeżyciem, a policjanci byli szczęśliwi, że mogli sprawić mu tyle radości.

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

Zawiercie – dyżury aptek w Kwietniu 2023

Szpital w Zawierciu przejdzie modernizację – teraz czas na OAiIT

Mieszkańcy Zawiercia słabo znają swoich radnych i ich działalność

Wiemy, kto zagra podczas zawierciańskiej majówki!

Pepco w powiecie zawierciańskim otwiera kolejny sklep

Trwa budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Zawierciu

Potrzebna pomoc dla zawiercianina – udostępnij i podaj dalej

Wychowanek Warty Zawiercie zadebiutował w AS Roma

Coraz bliżej przeprowadzki zawierciańskiego Wydziału Komunikacji

Napad na sklep w Kromołowie – sprawca usłyszał zarzuty

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *