Lawina zatrzymań w Zawierciu

Lawina zatrzymań w Zawierciu – nie włączył kierunkowskazu, a wpadł z narkotykami.

Lawina zatrzymań w Zawierciu – zaczęło się banalnie – od braku kierunkowskazu podczas skrętu. W efekcie zatrzymano handlarza narkotykami.

 

Lawina zatrzymań w Zawierciu- zatrzymany mężczyzna nie włączył kierunkowskazu podczas manewru skrętu. W samochodzie znajdowało się trzech mężczyzn. Podczas kontroli okazało się jednak, że brak zasygnalizowania skrętu dla 23-letniego kierowcy samochodu osobowego marki Opel to wbrew wszystkiemu najmniejszy problem. Mężczyzna ten bowiem miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Jakby jednak tego było mało – mieszkający na terenie gminy Siewierz kierowca, był pod wpływem środków odurzających. Idąc po nitce do kłębka – policjanci przy jednym z pasażerów owego samochodu – 25-letnim mieszkańcu Chruszczobrodu, ujawnili znaczną ilość narkotyków. Okazało się, że posiada ilość amfetaminy i metamfetaminy pozwoliła na przygotowanie aż 850 porcji dilerskich. Policjanci ustalili także, że mężczyzna ten także posiadał zakaz prowadzenia samochodów- a chwilę wcześniej sam prowadził pojazd. Podobnie jak kierowca opla, został zatrzymany  i dodatkowo sąd zastosował wobec niego 2-miesięczny areszt tymczasowy.

Wydział Kryminalny, szczegółowo badając sprawę, dotarł również do źródła pochodzenia narkotyków ujawnionych przy mężczyźnie. W ten sposób dotarli do mieszkańca Dąbrowy Górniczej, który to właśnie uczestniczył w obrocie środkami odurzającymi i psychoaktywnymi. 48-latek również trafił do aresztu tymczasowego na 3 miesiące.

Poza tym, udało się również dotrzeć do bezpośredniego źródła pochodzenia – to od 35-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego pochodziły te wszystkie narkotyki. Mężczyzna nie tylko posiadał znaczne ich ilości, ale również je rozpowszechniał. W jego mieszkaniu zabezpieczono prawie 3000 porcji dilerskich amfetaminy oraz kilkadziesiąt porcji marihuany i ecstasy. Został zatrzymany podczas “sprzedaży” koledze. Obaj zostali  zatrzymani – jeden za handel i posiadanie, drugi z kolei za prowadzenie samochodu bez uprawień. Przyjechał po środki odurzające samochodem mimo, iż miał odebrane prawo jazdy. Wobec niego zastosowano dozór policyjny, z kolei kolega trafił do tymczasowego aresztu.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat więzienia. Wprowadzanie do obrotu znacznej ilości takich środków, zagrożone jest natomiast karą 12-letniego pobytu w izolacji.

Źródło i foto: KPP Zawiercie

 

Zobacz Także:

Wigilia Miejska w Zawierciu przebiegała w magicznej atmosferze

Trwają poszukiwania zaginionej mieszkanki Zawiercia – policja prosi o pomoc

Pijany kierowca uszkodził dwa samochody – kierowcy trafili do szpitala

Darmowa korekcja wzroku w Zawierciu – Szpital wprowadza nowoczesne soczewki

Obwodnica Zawiercia na półmetku. Inwestycja zakończy się w 2025 roku

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *