Darmowa korekcja wzroku w Zawierciu

Darmowa korekcja wzroku w Zawierciu – Szpital wprowadza nowoczesne soczewki

Darmowa korekcja wzroku w Zawierciu – w Szpitalu Powiatowym podczas operacji zaćmy wszczepiana będzie nowoczesna soczewka.

 

Darmowa korekcja wzroku w Zawierciu – podczas operacji zaćmy w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu pacjentom wszczepiane będą nowoczesne soczewki. Mowa tutaj o soczewkach o rozszerzonej głębi ostrości. Pozwoli to na zachowanie dobrego widzenia w odległości pośredniej – zarówno z bliska, jak i daleko.

Dotychczas bowiem, podczas operacji standardowej do oka pacjenta trafiała sztuczna soczewka, która dawała możliwość ostrego widzenia tylko z jednej odległości. W celu poprawy komfortu widzenia z każdej odległości – konieczne było dodatkowe stosowanie okularów korekcyjnych.

Warto wspomnieć, iż do tej pory operacje tego typu z wszczepieniem soczewki o rozszerzonej głębi ostrości było możliwe.  Jednak żaden szpital w naszym kraju nie wykonywał tego w ramach ubezpieczenia zdrowotnego NFZ – jednak jedynie odpłatnie. Teraz jednak w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu zabieg ten wykonuje się w ramach NFZ.

Zapisy na zabieg w szpitalu Powiatowym w Zawierciu możliwe są pod numerem telefonu 885 999 153 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-10:00 i 13:00-14:00.
 
A jak wygląda zabieg usunięcia zaćmy ? Zabieg ten trwa jedynie kilka minut i jest dla pacjenta całkowicie bezbolesny. Podczas niego, usuwa się z oka naturalną, zmętniałą soczewkę. W jej miejsce wszczepia się sztuczną soczewkę wewnątrzgałkową.
 
Foto: Szpital Powiatowy w Zawierciu
 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *