Wigilia Miejska w Zawierciu

Wigilia Miejska w Zawierciu przebiegała w magicznej atmosferze

Wigilia Miejska w Zawierciu to już taka mała tradycja naszego miasta. Jak co roku – organizatorem był MOPS Zawiercie.

 

Wigilia Miejska w Zawierciu odbyła się 19 grudnia przy Miejskim Ośrodku Kultury Centrum. Organizatorem wydarzenia, jak co roku, był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (szczególnej mierze pracownik socjalny pani Monika Chojnacka) wraz z zawierciańskimi przedsiębiorcami, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania tego wyjątkowego wydarzenia- łącznie aż 30 instytucji i firm. Mimo braku śniegu, udało się stworzyć magiczną i wyjątkową atmosferę. A wszystko dzięki wspaniałej organizacji.

Specjalnie na to wydarzenie przygotowano wspaniałe występy dzieci z zawierciańskich szkół i przedszkoli. Udział wzięli również przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Odbyły się warsztaty dekorowania pierniczków, pokaz tańca Studia Patinella Dance. Przedstawiciele z Jura Rescue Team przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy, jak również wykonywali pomiar cukru i ciśnienia.  Każdy uczestnik wigilii miejskiej mógł skosztować pysznego jedzenia – zarówno na słodko, jak i na słono, które przygotowali zawierciańscy przedsiębiorcy i restauratorzy. Frekwencja tego dnia była rekordowa, co niezmiernie cieszy organizatorów. Święta Bożego Narodzenia i Wigilia to szczególny czas, kiedy nikt nie powinien czuć się samotny i opuszczony.

W organizację wydarzenia włączyli się również: Szkoła Muzyczna w Zawierciu, Stowarzyszenie Zawiercie OdNowa, Młodzieżowa Rada Miasta, Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Zawierciu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Zawierciu, MOK Zawiercie, OSiR Zawiercie, ZGK Zawiercie i wiele wiele innych firm i instytucji. Wszyscy odebrali z rąk Prezydenta Miasta Zawiercie Łukasza Konarskiego podziękowania za wsparcie w organizacji tego ważnego dla wszystkich wydarzenia.

Foto: Paula Sobota / MOPS Zawiercie

Zobacz Także:

Trwają poszukiwania zaginionej mieszkanki Zawiercia – policja prosi o pomoc

Pijany kierowca uszkodził dwa samochody – kierowcy trafili do szpitala

Darmowa korekcja wzroku w Zawierciu – Szpital wprowadza nowoczesne soczewki

Obwodnica Zawiercia na półmetku. Inwestycja zakończy się w 2025 roku

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *