Pijany kierowca uszkodził

Pijany kierowca uszkodził dwa samochody – kierowcy trafili do szpitala

Pijany kierowca uszkodził uszkodził dwa samochody – wjechał w tył jadącego przed nim pojazdu. Kierowcy trafili do szpitala.

 

Pijany kierowca uszkodził samochód jadący przed nim, a także swój własny. Do zdarzenia doszło w niedzielę 17 grudnia około godziny 18:00 na DK-78 w kierunku Kroczyc. Kierujący samochodem osobowym marki Nissan 24-latek uderzył w jadącego przed nim Volkswagena. Na miejscu szybko pojawiła się policja, która natychmiast przeprowadziła badanie trzeźwości obu kierowców. Okazało się bowiem, że sprawca kolizji – kierujący nissanem 24-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu. Drugi kierowca ( poszkodowany kierowca Volkswagena) był trzeźwy.Obaj kierowcy trafili do szpitala na obserwację.

Policja stale apeluje o rozsądek na drodze, a przede wszystkich o nie wsiadania za kierownicę po spożyciu alkoholu. Jest to bowiem bardzo niebezpieczne połączenie, często niestety śmiertelne. Narażamy w ten sposób nie tylko siebie samych na utratę zdrowia i życia, ale również innych – często niczemu niewinnych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy!
Kodeks karny za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.
Poza tym sprawca tego przestępstwa musi się liczyć z wysoką grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów na przynajmniej 3 lata oraz obligatoryjną karą finansową na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Źródło i foto: KPP Zawiercie

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *