Podstawowej nr 6 w Zawierciu

Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej nr 6 w Zawierciu

Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Uczniowie  ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zawierciu  przynieśli swoje maskotki na zajęcia.

 

Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej nr 6  w Zawierciu

W piątek, 25 listopada, wszystkich dzieci, lecz nie tylko zostały zwrócone w stronę pluszowych misi. Tego dnia bowiem pluszowe niedźwiadki miały swój dzień. Bez względu na kolor, kształt i rozmiar mają ten sam cel – wywoływać uśmiech na twarzach dzieci i towarzyszyć im w radosnych i smutnych chwilach.

Tego dnia dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zawierciu  przyniosły ze sobą do placówki swojego ulubionego misia. Towarzyszył on im podczas lekcji, których głównym tematem był właśnie miś. Dzieci kolorowały misie i wykonywały inne zadania z nimi w roli głównej.

 

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.  W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

 

Zobacz także:

Zniczodzielnia na terenie Cmentarza komunalnego w Blanowicach

Kontrowersyjny duet Cypis & Zbigniew Stonoga wystąpią w Zawierciu

Ruszyła 22. edycja Szlachetnej Paczki. Jak pomóc?

Spotkanie autorskie z Katarzyną Kielecką uczniów z SP1 Zawiercia

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zawierciu połączony z akcją charytatywną

Jubileuszowy Przegląd Świetlic Środowiskowych w Zawierciu

Co z nową siedzibą Wydziału Komunikacji w Zawierciu?

Egzamin na prawo jazdy w Zawierciu – kiedy ruszą zapisy ?

Mikołaj potrzebuje pionizatora – trwa zbiórka środków na jego zakup

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *