Stonoga wystąpią w Zawierciu

Kontrowersyjny duet Cypis & Zbigniew Stonoga wystąpi w Zawierciu

Już w najbliższy piątek 25 listopada w klubie Afterek  wystąpi Kontrowersyjny duet Cypis & Zbigniew Stonoga w Zawierciu .

 

Kontrowersyjny duet  Cypis & Zbigniew Stonoga wystąpi w Zawierciu w klubie Afterek. Mimo, że jak powiedział Cypis w jednym z tabloidów –  ma swoich słuchaczy za „kompletnych idiotów” i nie gra go żadna stacja radiowa, to robi zaskakująco dużą karierę, odwiedzając dyskoteki w dużych i małych miastach. To jego piosenkę grał pluszowy kaktus, co rozeszło się szerokim echem na świecie. Teraz nagrał piosenkę ze Zbigniewem Stonogą i obaj obrażają rząd oraz obecną partie rządzącą.

Cypisa trudno nazwać muzykiem lub artystą. Jest raczej przykładem twórcy, który wie, jak rozkręcić nieźle prosperującą karierę, działając na granicy plagiatu. Jego schemat działania jest prosty: najpierw wybiera powszechnie lubianą piosenkę (np. “Call On Me” Erica Prytza), bierze instrumentalną wersję utworu i dogrywa do niej własny tekst o ćpaniu lub nienawiści do polityków rządzących . Do tego nieco postprodukcji i… w sumie tyle. Właśnie w ten sposób powstały jego największe hity: “Gdzie jest biały węgorz? (Zejście)” ze słynnym fragmentem “tylko jedno w głowie mam, koksu pięć gram” (36 mln odtworzeń), czy “JBC partię rządzącą” (12 mln odtworzeń).

 

Kontrowersyjny duet  Cypis & Zbigniew Stonoga wystąpi w Zawierciu 

Zbigniew Stonoga polski przedsiębiorca, wideobloger, a także działacz polityczny, sygnalista odpowiedzialny za publikację akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej w Polsce (2014). Działał w Samoobronie . Był asystentem oraz doradcą posłów Wandy Łyżwińskiej, Danuty Hojarskiej i Kazimierza Wójcika oraz senatora Sławomira Izdebskiego. Według doniesień mediów i Piotra Tymochowicza, z którym współpracował, doradzał także Andrzejowi Lepperowi.  Wielokrotnie  skazany m.in. w 2016  Sąd w Pruszkowie uznał biznesmena za winnego pomówienia prokuratora. Skazał go na 10 miesięcy ograniczenia wolności w postaci 40 godzin miesięcznie prac społecznych, a także nakazał mu wypłacenie nawiązki na rzecz pokrzywdzonego w wysokości 20 tys. zł oraz przeprosiny. 7 lutego 2018 Sąd Okręgowy w Warszawie zobowiązał Zbigniewa Stonogę m.in. do przeproszenia Jarosława Gowina za insynuacje dotyczące wnuka wicepremiera. W roku 2018 przedłużono jego aresztowanie, w związku z postawieniem nowych zarzutów.

6 marca 2019 stanął przed krakowskim sądem wraz ze swoją żoną, synem oraz sześcioma pozostałymi oskarżonymi o spowodowanie strat w spółce Viamot sięgających 42 mln złotych w postaci środków pieniężnych i nieruchomości. W sprawie uczestniczyli także oskarżyciele posiłkowi, m.in. firmy Autospectrum, Iveco Poland, Serpol, PGE Obrót oraz Marszałek Województwa Małopolskiego. Na pierwszej rozprawie nie udało się jednak odczytać aktu oskarżenia i rozpocząć procesu, w związku z wnioskiem doprowadzonego z aresztu Zbigniewa Stonogi o wyłączenie ze sprawy sędziego Wojciecha Kolanki i prokurator Magdaleny Michalak

W 2020 został prawomocnie skazany na 8 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za pomówienie Jarosława Gwizdaka i Sądu Rejonowego Katowice-Zachód

W październiku 2020 wyjechał do Norwegii, gdzie wystąpił o azyl polityczny. 1 grudnia 2020 został wydany za nim Europejski nakaz aresztowania. Dnia 8 stycznia 2021 został zatrzymany w Holandii. 9 czerwca 2021 postawiono mu zarzut wyłudzenia nieruchomości wartych 5,5 mln zł.

 

6 września 2022 r. Cypis wrzucił na swojego Instagrama zdjęcie, na którym pozuje razem ze Zbigniewem Stonogą, zapowiadając tym samym wspólny utwór. Dzień później na YouTube pojawił się utwór “Arka Jarka”, który jest pojazdem po partii rządzącej śpiewanym w rytm hitu “Święty uśmiechnięty” Arki Noego.

 

Już w najbliższy piątek 25 listopada w klubie Afterek  będziemy mogli  zobaczyć obydwóch panów podczas wspólnego  koncertu .

Link do wydarzenia  https://bit.ly/3EqKmXN

Źródło: afterek.club / wikipedia.org / Noizz.pl    fot. kadr z wideo

 

zobacz także

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zawierciu połączony z akcją charytatywną

Zawiercie – dyżury aptek w listopadzie 2022

Co z nową siedzibą Wydziału Komunikacji w Zawierciu?

Egzamin na prawo jazdy w Zawierciu – kiedy ruszą zapisy ?

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *