uczniów z SP1 Zawiercia

Spotkanie autorskie z Katarzyną Kielecką uczniów z SP1 Zawiercia

17 listopada uczniowie klasy IIIB z SP1 Zawiercia mieli okazję spotkać się online z Panią Katarzyną Kielecką autorką książki pt. “Gieśki.

 

Pani Katarzyna w ciekawy i zabawny sposób przedstawiła drogę książki do czytelnika, ale opowiedziała także o tym, jaka była jej droga do pisarstwa, czym bardzo zainteresowała młodzież z SP1 Zawiercia. Nie obyło się bez pytań do autorki.

Katarzyna Kielecka mieszka i pracuje w Łodzi, jest żoną, mamą dwójki dzieci. Na co dzień pracuje w banku, a z wykształcenia jest pedagogiem specjalnym. Spotkania z autorami to taki ciekawy czas, gdy można poznać osobę, która wymyśla, te wszystkie niesamowite historie, znajdujące się w książkach. Autor, to też człowiek, może nie do końca taki jak my, zazwyczaj posiada bogatą wyobraźnię ale ma też swoje ulubione miejsca, książki i dania.

Autorka podczas spotkania online podzieliła się z uczniami IIIB z SP1 Zawiercia wieloma smaczkami ze swojego pisarskiego życia.

Opowiedziała o początkach swojej drogi, o pomysłach na kolejne powieści, i o tym skąd się wzięły „Gieśki”. Powstanie każdej z książek to wspaniałe historie, które pani Katarzyna przekazywała  uczniom, zachęcając coraz bardziej do sięgnięcia po wydane wcześniej powieści. Dużo anegdot i luźna atmosfera sprawiło, że młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu. Było dużo pytań, ciekawych odpowiedzi oraz przemyśleń.

 

Zobacz także

Jubileuszowy Przegląd Świetlic Środowiskowych w Zawierciu

Co z nową siedzibą Wydziału Komunikacji w Zawierciu?

Egzamin na prawo jazdy w Zawierciu – kiedy ruszą zapisy ?

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *