Ruszyła 22. edycja Szlachetnej Paczki

Ruszyła 22. edycja Szlachetnej Paczki. Jak pomóc?

Ruszyła 22. edycja Szlachetnej Paczki! Najbardziej potrzebujące rodziny czekają na swoich darczyńców.

 

W sobotę, 12 listopada o godz. 8:00 ruszyła 22. edycja Szlachetnej Paczki! Została udostępniona internetowa Baza Rodzin, które czekają na pomoc w tym roku. Od tego dnia, przez kolejne cztery tygodnie każdy może wybrać rodzinę i wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, współpracownikami czy kolegami ze szkoły przygotować paczkę ze wsparciem skrojonym na miarę potrzeb. – Trudy codzienności dotykają każdego z nas, ale są też tacy, którzy nie mogą liczyć na zaspokojenie najbardziej podstawowych potrzeb.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają w tym roku do tysięcy rodzin, dla których głód, chłód i strach o jutro to chleb powszedni. Wśród nich jest m.in. Pan Karol, który przez wiele lat pracował jako monter-spawacz, teraz ma 62 lata i został przez chorobę wykluczony z życia zawodowego. Jest samotnym, starszym człowiekiem, który stroni od ludzi. Nie ma rodziny, tylko jednego przyjaciela. Żyje w coraz większym osamotnieniu i biedzie. Z racji wieku i chorób organizm pana Karola odmawia mu posłuszeństwa i musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Jego jedyny zasiłek (580 zł) jest przeznaczana głównie na leki i opłaty związane z rachunkami (łącznie 508 zł). Po ich odliczeniu na życie zostaje mu 72 zł miesięcznie. Żyje dzięki życzliwości ludzi, sąsiadów i opieki z MOPSu. Ma bardzo małe wymagania życiowe i wiele optymizmu w sobie.

Trzy kluczowe potrzeby dla pana  Karola to:

  1. Żywność, 2. Kuchenka dwupalnikowa, 3. Koc

 

Najbardziej potrzebujące rodziny czekają na swoich darczyńców.

Teraz powodzenie Szlachetnej Paczki zależy już tylko od darczyńców. Aby nim zostać, należy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny (woj. śląski, a następnie wybrać rodzinę, której chcemy pomóc). – Następnie, w specjalnym formularzu deklarujemy chęć przygotowania paczki i czekamy na kontakt od wolontariusza, który doradzi w kompletowaniu rzeczy, jakie dana rodzina wymieniła jako swoje potrzeby. To wolontariusz ma bezpośredni kontakt z obdarowywanymi ludźmi i to do niego można dzwonić z każdym pytaniem

 

Zobacz także:

Zawiercie – dyżury aptek w listopadzie 2022

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zawierciu połączony z akcją charytatywną

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *