Bezpieczny Pieszy w Zawierciu

Bezpieczny Pieszy – policja w Zawierciu podsumowała akcję

Akcja Bezpieczny Pieszy odbyła się w Zawierciu 30 grudnia. Jej celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg, a także ograniczenie liczby zdarzeń i ofiar wypadków drogowych. – Mundurowi zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się pieszym, którzy łamali zasady przepisów ruchu drogowego – informuje zawierciańska policja .

 

Bezpieczny Pieszy – policja w Zawierciu  podsumowała piątkową akcję. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu, podczas akcji prewencyjnej mundurowi pełnili służbę w miejscach, które zostały wybrane ze względu na największe ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych. W ciągu zaledwie jednego dnia policjanci ujawnili 68 wykroczeń .

 

Podczas działań policjanci ujawnili 68 wykroczeń. Większość z nich, bo aż 38 popełnionych zostało przez kierowców. W 23 przypadkach przekroczona została prędkość w rejonie przejść dla pieszych. Takie wykroczenia są bardzo niebezpieczne. Pieszy, jako Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego w bezpośrednim kontakcie z pojazdem ma zdecydowanie mniejsze szanse na wyjście ze zdarzenia drogowego cało, tym bardziej, jeśli prędkość jest większa. W 15 sytuacjach kierujący popełnili inne wykroczenia względem pieszych.

Mundurowym nie umknęły także wykroczenia popełniane przez pieszych. Aż 30 osób nie zachowało się zgodnie z przepisami drogowymi. W większości przypadków sprawcy wykroczeń przechodzili przez jezdnię w miejscach do tego niewyznaczonych. To również poważne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Takie zachowania są niebezpieczne zarówno dla przechodniów, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Kierowca, chcąc uniknąć potrącenia, może wykonać niebezpieczny dla siebie i innych manewr.

Policjanci w trakcie działań nałożyli 53 mandaty karne. 11 osób pouczono. Do sądu zostaną skierowane także 4 wnioski o ukaranie.

Dbając o bezpieczeństwo pieszych, w trakcie działań mundurowi rozdawali opaski odblaskowe. Dzięki temu piesi będą bardziej widoczni na drodze, a przez to wcześniej dostrzeżeni zostaną przez kierujących.

 

Mundurowi przypominają również o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych i podkreślają, że wzmożona czujność pozwoli na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia.

 

Zobacz Także:

Nowy zakład pracy w Zawierciu – zatrudni blisko 150 osób

Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach powiatu

Schronisko w Zawierciu: Prezydent apeluje o zakup karmy, zamiast fajerwerków.

Harmonogramy odbioru odpadów w 2023 roku w Zawierciu

Ralph Kaminski wystąpi w Zawierciu

Muzyczny stand-up Joanny Kołaczkowskiej w Mok Zawiercie

Nowe mieszkania w Zawierciu – rusza przetarg na budowę

Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach powiatu

Harmonogramy odbioru odpadów w 2023 roku w Zawierciu

Stadion 1000-lecia Państwa Polskiego w Zawierciu

Choinki Czytelników portalu KulturalneZawiercie.pl

Ulicą Niedziałkowskiego w jednym kierunku od 27 grudnia

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *