świąteczny weekend

Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach powiatu

Za nami świąteczny weekend. Na drogach naszego powiatu doszło do 7 niegroźnych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

Za nami świąteczny weekend. Od soboty na drogach naszego powiatu doszło do 7 niegroźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali trzeźwość ponad 70 kierujących. Mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców i jedną osobę bez uprawnień kierującą pojazdem. Także jeden rowerzysta wsiadł na rower w stanie nietrzeźwości. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

 

„W niedzielny poranek w rejonie ulicy Sikorskiego w Zawierciu mundurowi zatrzymali kierowcę bmw. Badanie stanu trzeźwości 22-latka wykazało prawie 2,5 promila w jego organizmie. Na szczęście nie doszło do tragedii.

W miejscowości Goleniowy także zatrzymano mężczyznę, który będąc w stanie nietrzeźwości, wsiadł za kierownicę. Choć była to kierownica roweru, mogło dojść do poważnej sytuacji na drodze, tym bardziej, że 26-latek miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie.” – informują Mundurowi

 

Pamiętajmy! Nadmierna prędkość, a także niedostosowanie jej do warunków drogowych, które w ostatnim czasie zmieniają się jak w kalejdoskopie, to wciąż główne przyczyny wypadków. Jako kierowcy stosujmy się więc do ograniczeń i znaków drogowych. Zwracajmy również uwagę na pieszych i rowerzystów, w szczególności po zmroku i w miejscach słabo oświetlonych. Natomiast jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego używajmy elementów odblaskowych, przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

 

Zobacz Także:

Zawierciańska Wigilia za nami! Rozbrzmiały kolędy.

Wypadek w centrum Zawiercia. Dwie osoby w szpitalu

Muzyczny stand-up Joanny Kołaczkowskiej w Mok Zawiercie

Uroczyste przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Niwki

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *