Niedziałkowskiego

Ulicą Niedziałkowskiego w jednym kierunku od 27 grudnia

Od 27 grudnia Zmiana organizacji ruchu na ulicy Niedziałkowskiego. Starostwo Powiatowe planuje przenieść siedzibę Wydziału Komunikacji do budynku przy ulicy Niedziałkowskiego 15.

 

Jak informuje Urząd Miasta Zawiercie – “W związku z tym, że Starostwo Powiatowe planuje przenieść siedzibę Wydziału Komunikacji do budynku przy ulicy Niedziałkowskiego 15, od 27 grudnia 2022 r. zostanie zmieniona stała organizacja ruchu w tym rejonie.

Jeśli chodzi o ulicę Niedziałkowskiego, to na odcinku od Szkoły Podstawowej nr 2 – w kierunku ulicy Kościuszki – wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Wyznaczone zostaną także miejsca postojowe do parkowania równoległego”.

 

Nowa  siedziba Wydziału Komunikacji w Zawierciu

Nową siedzibą Wydziału Komunikacji w Zawierciu ma być budynek po dawnej przychodni lekarskiej przy ulicy Niedziałkowskiego. Cała inwestycja składa się bowiem z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest termomodernizacja budynku przy ulicy Niedziałkowskiego 15. Drugi natomiast to adaptacja i wyposażenie pomieszczeń. Całkowity koszt wynosi ok 2,5 mln złotych. W związku z tym, Starostwo Powiatowe wystąpiło o dofinansowane ze środków zewnętrznych ( za pośrednictwem Centrum Usług Wspólnych).

W pierwszej kolejności udało się jednak uzyskać środki na II etap ( adaptacja i wyposażenie pomieszczeń) w kwocie 1 168 236,00 złotych. Środki te pochodzą z Rządowego Funduszu inwestycji Lokalnych).

 

Obecnie trwają prace związane z realizacją inwestycji pn.: „Termomodernizacja z przebudową budynku przychodni przy ul. Niedziałkowskiego 15 w Zawierciu oraz zmiana sposobu użytkowania na pomieszczenia biurowo – administracyjne”. Docelowo w/w prace mają przygotować budynek na potrzeby Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zawierciu, który obecnie zlokalizowany jest przy ul. Włodowskiej 21 w Zawierciu.

 

Więcej inf. o inwestycji  tu  https://bit.ly/3Vgz66v

 

Planowany termin zakończenia inwestycji: 31.01.2023r.

Termin ten może jednak ulec zmianie, ponieważ Wykonawca wystąpił o przedłużenie terminu ze względu na konieczność wykonania prac nieprzewidzianych w projekcie.

 

Zobacz Także:

Zawierciańska Wigilia za nami! Rozbrzmiały kolędy.

Wypadek w centrum Zawiercia. Dwie osoby w szpitalu

Muzyczny stand-up Joanny Kołaczkowskiej w Mok Zawiercie

Uroczyste przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Niwki

Za nami IX Jarmark Bożonarodzeniowy w Ogrodzieńcu

Mikołaje w Zawierciu rozdali dzieciom 1000 maskotek

Policjanci z Zawiercia poszukują 37-letniej Malwiny Wnuk

Retro Zawiercie – czyli Szkoła Towarzystwa Akcyjnego

Ralph Kaminski wystąpi w Zawierciu

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *