Nowe mieszkania w Zawierciu

Nowe mieszkania w Zawierciu – rusza przetarg na budowę

Nowe mieszkania w Zawierciu powstaną przy ul. Dożynkowej w ramach SIM SMS. Miasto Zawiercie jest bowiem jednym z udziałowców spółki.

 

 

Nowe mieszkania w Zawierciu- a konkretnie 145 lokali mieszkalnych powstanie przy ul. Dożynkowej. Wszystko dzięki powstałej spółce SIM SMS. Jest to Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, która realizuje budownictwo społeczne. To program dla osób i rodzin nie posiadających własnego mieszkania, a ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie. Z kolei dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu.

Miasto Zawiercie stało się jedynym z udziałowców spółki, dzięki czemu na terenie naszego miasta powstanie 145 tanich mieszkań czynszowych. Spółka ogłosiła już bowiem przetarg na owe mieszkania ( w trybie “zaprojektuj i wybuduj”).

Podpisanie umowy zaplanowano już na koniec lutego przyszłego roku.

Dokładnie plan zakłada budowę budynków mieszkalnych wielorodzinnych na działkach o nr ewid.  200/39, 200/165, 200/398 i 200/400 obręb 241602_1.0005 Kromołów, jednostka  ewidencyjna 241602_1 Miasto Zawiercie, powiat Zawiercie, województwo  śląskie, z instalacjami wewnętrznymi, z infrastrukturą towarzyszącą oraz  uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu, obejmująca:

 • Budowę dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych (6 kondygnacyjnych) składających się łącznie z 74 mieszkań o zakładanej łącznej powierzchni użytkowej mieszkań 3786,00 m2.
 • Budowę jednego budynku mieszkalnego wielorodzinnego (6 kondygnacyjnego)  składającego się łącznie z 40 mieszkań o zakładanej łącznej powierzchni użytkowej mieszkań 2070,00 m2.
 • Budowę jednego budynku mieszkalnego wielorodzinnego (4 kondygnacyjnego)  składającego się łącznie z 16 mieszkań o zakładanej łącznej powierzchni użytkowej mieszkań 884,00 m2.
 • Budowę jednego budynku mieszkalnego wielorodzinnego (4 kondygnacyjnego)  składającego się łącznie z 15 mieszkań o zakładanej łącznej powierzchni użytkowej mieszkań 804,00 m2.

Jakie korzyści daje najem z SIM :

 • możliwość zamieszkania w SIM bez konieczności zaciągania wysokiego kredytu;
 • nawet o połowę niższe stawki czynszu niż na rynku komercyjnym;
 • dla najemców będących jednocześnie partycypantami, możliwość w przyszłości rozliczenia partycypacji w czynszu (tzw. „wakacje czynszowe”, dzięki którym najemca przez czas określony w umowie, a w przypadku emerytów – bezterminowo, będzie płacił nawet 20% niższy czynsz);
 • możliwość zmiany umowy najmu na umowę najmu z dojściem do własności (uzyskanie własności mieszkania w perspektywie lat).

 

Atrakcyjny model finansowania, dzięki któremu stawki czynszu w mieszkaniach SIM są niższe niż na rynku komercyjnym, dzięki:

 • preferencyjnemu kredytowi udzielanemu SIM przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) do wysokości 80% kosztów przedsięwzięcia (odsetki od tych kredytów wykupuje Skarb Państwa, dzięki temu BGK może zaoferować niższe oprocentowanie);
 • partycypacji (wkładowi) najemców – od 10% do maksymalnie 30%;
 • bezzwrotnemu wsparcie samorządów z Funduszu Dopłat, pokrywające do 35% kosztów inwestycji

Poniżej przedstawiamy zdjęcia wizualizacji nowego osiedla mieszkaniowego w Zawierciu:

Źródło i foto :  Łukasz Konarski  SIM SMS

Zobacz Także:

Nowy zakład pracy w Zawierciu – zatrudni blisko 150 osób

Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach powiatu

Schronisko w Zawierciu: Prezydent apeluje o zakup karmy, zamiast fajerwerków.

Harmonogramy odbioru odpadów w 2023 roku w Zawierciu

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *