Zabójstwo w Kroczycach

Zabójstwo w Kroczycach – sprawca został zatrzymany

Zabójstwo w Kroczycach – zatrzymano sprawcę. Okazał się nim 25-letni kolega ofiary. Grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

 

Zabójstwo w Kroczycach – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 25-letni kolega ofiary, który rzekomo znalazł nieprzytomnego kolegę i wezwał pomoc. Jak twierdził – przyszedł do kolegi i zastał go nieprzytomnego na podłodze, po czym pobiegł do sąsiada, aby wezwać pomoc.

Do zdarzenia doszło 10 sierpnia w Gminie Kroczyce.

10 sierpnia (czwartek), w okolicach godzin południowych policjanci z Zawiercia otrzymali zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie znajdującym się w jednym z domów w Kroczycach.

Na miejscu szybko pojawili się policjanci z komisariatu w Kroczycach oraz pogotowie ratunkowe. Lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny. Okazało się również, że 52-latek miał kilka ran kłutych brzucha. Prawdopodobnie to było bezpośrednią przyczyną jego śmierci. Śledztwo w tej sprawie prowadzili policjanci z Zawiercia przy współpracy z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wszystkie czynności odbywały się pod nadzorem prokuratora z myszkowskiej prokuratury- z uwagi na charakter sprawy. Szybko jednak udało się ustalić sprawcę zdarzenia – okazał się nim właśnie 25-letni kolega ofiary. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Przyznał się do winy – kilkukrotnie dźgnął 52-latka nożem oraz zadał mu kilka uderzeń pięściami po głowie. Nie potrafił jednak wytłumaczyć swojego zachowania ani podać powodu, dla którego dokonał tego makabrycznego morderstwa. Usłyszał już zarzuty, do których zresztą się przyznał.

Obecnie 25-letni mieszkaniec Kroczyc znajduje się w areszcie tymczasowym ( przez najbliższe 3 miesiące). O jego losie zadecyduje myszkowski sąd. Za popełnione przestępstwo – morderstwo – grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

 

Zobacz Także:

Kino plenerowe na Muszli Koncertowej – na ekranie “Billy Elliot”

Koncert przeciwko przemocy – Muzyczna Moc Kontra Przemoc

Festiwal Baniek Mydlanych w Zawierciu-Kraina Bajkowych Animacji

Święto Wojska Polskiego w Zawierciu

W SP13 w Zawierciu-Kromołowie powstanie nowa hala sportowa.

Siatkarze Aluron CMC Warta Zawiercie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *