Koncert przeciwko przemocy

Koncert przeciwko przemocy – Muzyczna Moc Kontra Przemoc

Koncert przeciwko przemocy  – Muzyczna Moc Kontra Przemoc już za tydzień odbędzie się na Muszli Koncertowej w Parku Szymańskiego w Zawierciu.

 

Koncert przeciwko przemocy w Zawierciu “Muzyczna Moc Kontra Przemoc” to inicjatywa Fundacji z Pomysłem, od lat działającej w naszym mieście.

Wydarzenie to odbędzie się 26 sierpnia (sobota) o godzinie 15:00 na Muszli Koncertowej w Parku Szymańskiego.

Czeka nas tego dnia prawdziwa uczta muzyczna – szczególnie dla fanów reggae, rocka, punka i hardrocka. Celem koncertu jest wyrażenie sprzeciwu przeciwko szeroko rozumianej przemocy i dyskryminacji. Nikt bowiem nie ma prawa nam ubliżać czy stosować przemocy fizycznej i psychicznej – bez względu na nasz światopogląd.

W koncercie wezmą udział : Baza Ludzi Żywych, Stupify oraz Jamajki.

Kim są i co tworzą ? Poniżej krótko o każdym z tych zespołów :

Baza Ludzi Żywych to trzej utalentowani artyści z Bukowna, Olkusza i Żurady. W kwietniu bieżącego roku ukazała się debiutancka płyta zespołu, również zatytułowana “Baza Ludzi Żywych”: album powstał w studiu Genital Sector i, mimo krótkiego czasu od premiery, zwrócił uwagę licznych stacji radiowych.

Łukasz Jarosz – laureat nagrody im. Wisławy Szymborskiej, dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej Nike, poeta, autor tekstów i muzyki, perkusista oraz wokalista. Dodatkowo, jest on również nauczycielem w jednej z olkuskich szkół, gdzie dzieli się swoją pasją z młodszymi pokoleniami;

Maciek Pałka – siedemnastoletni licealista z Olkusza, autor muzyki i gitarzysta. Jego kreatywne podejście do grania oraz umiejętności muzyczne stanowią ważny element brzmienia „Bazy Ludzi Żywych”;

Asia Piekarz – basistka zespołu, koleżanka Maćka z klasy. Jej gra na basie dodaje oryginalnego i klimatycznego brzmienia muzyce zespołu.

Stupify – polski, hardrockowy zespół z Łaz k. Zawiercia (woj. śląskie). Zespół zamanifestował swoją spontaniczną, ale permanentną obecność w mieście Łazy, w 2007 roku. Są laureatami m.in. takich przeglądów, jak – Jura Rock Festiwal 2009 i Rockowisko Olkusz 2015

Jamajki – to zespół, który powstał w 2021 roku z inicjatywy dwóch rodowitych tyszan: frontmana i wokalisty Michała ,,MAJKI” Knieżyka oraz Daniela Pejsa- basisty. Brzmienia zespołu opierają się głównie o twórczość i kompozycje autorskie MAJKI-ego stworzone przez ostatnich kilka lat. Na pokładzie naszego zespołu mamy aktywnych muzyków koncertujących po całej Polsce jak i za granicą z wieloma znanymi zespołami i wykonawcami m.in- Brinsley Forde(Aswad), Funk Da System, Back to Big Band, Shashamane. Ich muzyka to żywe połączenie korzennych dźwięków reggae, nowoczesnego brzmienia, energicznej sekcji dętej i charyzmatycznego wokalu.

Oprócz występów muzycznych, zaplanowano również dyskusję nt.dyskryminacji. Ponadto, będzie można skorzystać z punktu poradnictwa dot. przeciwdziałania przemocy.

Koncert jest realizowany w ramach projektu “Równe prawa to podstawa” . Finansowany jest z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy (Active Citizens Fund – National).

Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zawiercie – Łukasza Konarskiego.

 

Koncert przeciwko przemocy w Zawierciu

 

Zobacz Także:

Festiwal Baniek Mydlanych w Zawierciu-Kraina Bajkowych Animacji

Święto Wojska Polskiego w Zawierciu

W SP13 w Zawierciu-Kromołowie powstanie nowa hala sportowa.

Siatkarze Aluron CMC Warta Zawiercie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *