SP13 w Zawierciu-Kromołowie

W SP13 w Zawierciu-Kromołowie powstanie nowa hala sportowa.

W SP13 w Zawierciu-Kromołowie powstanie nowa hala sportowa. Budowa będzie finansowana ze środków Gminy Zawiercie i z Polskiego Ładu.

 

SP13 w Zawierciu-Kromołowie nie posiada hali sportowej z prawdziwego zdarzenia, zajęcia wychowania fizycznego odbywają się w sala o wymiarach 10,90m x 17,40m, w momencie oddania szkoły do użytku 22 lipca 1951 roku, przez 72 lata służy dzieciom szkolnym oraz lokalnej społeczności.

Razem z Andrzejem Wilkiem przekazaliśmy teren pod budowę nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 13 w Zawierciu-Kromołowie! Dzięki tej inwestycji stworzymy dogodne warunki dla rozwoju młodych talentów. To ważny projekt dla Kromołowa, jak i sąsiednich osiedli. Budowa będzie finansowana ze środków Gminy Zawiercie i z Polskiego Ładuinformuje Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski

 

W SP13 w Zawierciu-Kromołowie powstanie nowa hala sportowa.

24 lipca 2023 ruszyła inwestycja związana z rozbudową szkoły o hale sportową wraz z zapleczem oraz dobudową klatki schodowej.

Nowa  hala o wymiarach 38m x 24m, z zapleczem (pomieszczenia gospodarcze, szatnie) oraz nową klatką schodową, która powstaje będzie mieć charakter przyszkolnej hali. Nie będzie to obiekt widowiskowo-rekreacyjny.

 Inwestycja nie byłaby możliwa do realizacji gdyby nie środki z Polskiego Ładu w kwocie      4 900.000,00 zł oraz wkładu własnego Gminy Zawiercie w wysokości ponad 4 000.000,00 zł.

Hala sportowa nie będzie służyła tylko dla uczniów szkoły, lecz po zajęciach szkolnych będzie udostępniana dla mieszkańców i sekcji sportowych z regionu.

 

Zobacz Także:

Maciej Maleńczuk w Zawierciu – już niebawem wystąpi w MOK

Jura MTB Race – druga edycja wyścigu rowerowego

Pożar w Zawierciu – spłonęła stacja demontażu pojazdów

Uroczyste przekazanie wozu strażackiego dla OSP Zawiercie – Karlin

W Zawierciu pary małżeńskie świętowały Złote i Diamentowe Gody

Zawierciański Dzielnicowy spełnił marzenia braci

Program “Moja woda” – zyskaj nawet do 6 tys złotych

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *