Kino plenerowe na Muszli Koncertowej

Kino plenerowe na Muszli Koncertowej – na ekranie “Billy Elliot”

Kino plenerowe na Muszli Koncertowej – już 25 sierpnia (piątek) o godzinie 20:30 będzie można zobaczyć film “Billy Elliot” – film twórców “Nothing Hill” .

 

Kino plenerowe na Muszli Koncertowej to propozycja na ostatni weekend wakacji. Tym razem 25 sierpnia (piątek) o godzinie 20:30 będziemy mogli obejrzeć film pt. “Billy Elliot”. Jest to film twórców “Nothing Hill” oraz “Cztery wesela i pogrzeb”.

O czym jest film? To wzruszająca, ale zarazem inspirująca historia młodego chłopca, który uświadamia nam, że o marzenia warto walczyć i każdy z nas ma w sobie ukryty talent.

Górnicze miasto, w którym mieszka Billy z rodziną ogarnia fala strajków. Starszy brat Billy’ego, Tony i ich ojciec Jackie uczestniczą w manifestacjach. W tym czasie Billy opiekuje się w domu niedołężną babcią. Kiedy ma wolną chwilę, biegnie na grób matki. Kobieta zmarła niedawno i chłopiec za nią ogromnie tęskni, chociaż nie ma odwagi się do tego przyznać. Wątły chłopak budzi niepokój ojca. Jackie wie, że jego młodszy syn, podobnie jak on i Tony pewnego dnia też zostanie górnikiem. W ich mieście dla mężczyzn szukających zatrudnienia nie ma innych możliwości. Aby chłopak nabrał krzepy, ojciec posyła go na boks. Billy nie odnajduje w sobie pasji bokserskiej, ale odkrywa, że w tym samym miejscu, co treningi, odbywają się lekcje tańca klasycznego. Do udziału w nich zachęca go rówieśnica, Debbie, córka nauczycielki tańca, pani Wilkinson. Okazuje się, że Billy ma talent i mógłby starać się o przyjęcie do renomowanej szkoły baletowej.

Wstęp oczywiście bezpłatny, a wydarzenie odbędzie się w ramach projektu  “Równe prawa to podstawa” – Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zawiercie – Łukasza Konarskiego.

 

Kino plenerowe na Muszli Koncertowej

 

 

Zobacz Także:

Festiwal Baniek Mydlanych w Zawierciu-Kraina Bajkowych Animacji

Święto Wojska Polskiego w Zawierciu

W SP13 w Zawierciu-Kromołowie powstanie nowa hala sportowa.

Siatkarze Aluron CMC Warta Zawiercie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *