Aluron CMC Warta Zawiercie

Siatkarze Aluron CMC Warta Zawiercie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

Wczoraj (14.08.) zespół Aluron CMC Warta Zawiercie spotkał się na pierwszym treningu. W zajęciach brało udział 9 zawodników.

 

W poniedziałek, 14 sierpnia, zespół Aluron CMC Warta Zawiercie spotkał się na pierwszym treningu. W zajęciach brało udział 9 zawodników. Ze względu na obowiązki w kadrach narodowych zabrakło jeszcze kilku graczy.

Pierwsze treningi w hali zaplanowane są jednak od drugiego tygodnia. Wszystko dlatego, że od 17 do 20 sierpnia odbędzie się kolejna edycja turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, czyli siatkówki czwórek na piasku, która w tym roku odbędzie się w Gdańskuinformuje klub

 

Normalnie przygotowania trwają troszeczkę krócej, ale z racji tego, że gramy na plaży, to i one zaczynają się tydzień wcześniej. Po turnieju plażowym zespół będzie miał jeszcze 2-3 dni wolnego i po nich ruszamy z przygotowaniami do sezonutłumaczy trener Michał Winiarski.

 

W dniach 17–19 sierpnia drużyna weźmie udział w PreZero Grand Prix PLS w Gdańsku, czwartej edycji rozgrywek w siatkówce czwórek na piasku. Pierwszego dnia turnieju zmierzy się z Barkom Każany Lwów, drugiego – z zespołem z pary Immergas Warszawa, a trzeciego z  GKS Katowice. Później zawiercianie skupią się już w pełni na przygotowaniach do sezonu halowego.

Mecze kontrolne Jurajscy Rycerze rozpoczną od 16 września – zmierzą się w Krzeszowicach w meczu charytatywnym z Exact Systems Norwidem Częstochowa. Następnie 20 września zespół wyjedzie na pięciodniowe zgrupowanie do Centrum Szkolenia Olimpijskiego i Paraolimpijskiego w Kienbaum pod Berlinem, gdzie dwukrotnie zagra z prowadzoną przez Michała Winiarskiego reprezentacją Niemiec, która będzie przygotowywać się tam do kwalifikacji olimpijskich.

 

Będę miał okazję zobaczyć i nasz zespół, i kadrę. Przy okazji będę chciał zagrać mecze kontrolne. Dla reprezentacji bardzo ważne, bo jedziemy na kwalifikacje, natomiast dla drużyny klubowej również owocne, bo będzie to granie z zespołem, który będzie aktualnie na innym etapie przygotowań. To jest też taki wyjazd, który ma na celu budowanie grupy i lepsze poznanie siędodaje trener Winiarski.

 

 

Harmonogram przygotowań Aluron CMC Warty Zawiercie przed sezonem 2023/2024:

  • 14 sierpnia (poniedziałek) – początek przygotowań
  • 17-20 sierpnia (czwartek-niedziela) – PreZero Grand Prix w Gdańsku
  • 16 września (sobota) – mecz towarzyski w Krzeszowicach z Exact Systems Norwidem Częstochowa
  • 20-24 września (środa-niedziela) – zgrupowanie w Kienbaum, dwa sparingi z reprezentacją Niemiec
  • 29-30 września (piątek-sobota) – turniej w Lubinie
  • 4-5 października (środa-czwartek) – turniej w Toruniu
  • 7-8 października (sobota-niedziela) – turniej w Nysie
  • 14-15 października (sobota-niedziela) – TAURON Giganci Siatkówki w Twardogórze

 

Po sezonie 2023/24 z klubem rozstali się:  Uroš Kovačević , Santiago Danani, Dawid Konarski, Dawid Dulski ( wypożyczenie) , Krzysztof Rejno, Bartosz Makoś, Marcin Waliński, Wiktor Rajsner( wypożyczenie).

Nowi siatkarze w drużynie Aluron CMC Warta Zawiercie:  Luke Perry, Trévor Clévenot, Samuel Cooper, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Daniel Gąsior, Szymon Gregorowicz.

Pierwszy swój mecz ligowy , Jurajscy Rycerze rozegrają  21 października na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

 

Foto/źródło Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz Także:

Program “Moja woda” – zyskaj nawet do 6 tys złotych

Alpaki z Jury w Zawierciu – ponownie odwiedzą Bulwary

Okradł sklepy w Zawierciu na 7 tysięcy złotych. Usłyszał 7 zarzutów

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *