Wojska Polskiego w Zawierciu

Święto Wojska Polskiego w Zawierciu

Obchody Święta Wojska Polskiego w Zawierciu rozpoczęły się o godz. 10.00 na Placu im. Teodora Stosika wspólnie odśpiewanym Hymnem Państwowym.

 

Obchody Święta Wojska Polskiego w Zawierciu rozpoczęły się o godz. 10.00 na Placu im. Teodora Stosika wspólnie odśpiewanym Hymnem Państwowym. W uroczystościach pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza wzięli udział Prezydent Miasta Zawiercie, Radni  Rady Miasta, przedstawiciele Sejmu RP, wojewódzkiego i powiatowego samorządu, przedstawiciele organizacji społeczno – politycznych, szefowie miejskich i powiatowych jednostek organizacyjnych, a wśród nich przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu oraz mieszkańcy Zawiercia

 

Oprawę wydarzenia zapewniło Stowarzyszenie Skauting Katolicki Azymut oraz Jurajski Szwadron Kawalerii im. Jana III Sobieskiego.

 Po części oficjalnej uroczystości odbyła się Msza Św. w Intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Wprowadzone zostało ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r., obowiązującą od 13 sierpnia 1992.

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

Maciej Maleńczuk w Zawierciu – już niebawem wystąpi w MOK

Jura MTB Race – druga edycja wyścigu rowerowego

Pożar w Zawierciu – spłonęła stacja demontażu pojazdów

Uroczyste przekazanie wozu strażackiego dla OSP Zawiercie – Karlin

W Zawierciu pary małżeńskie świętowały Złote i Diamentowe Gody

Zawierciański Dzielnicowy spełnił marzenia braci

Program “Moja woda” – zyskaj nawet do 6 tys złotych

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *